Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tezos Ağaçlandırma Girişimlerini Merkeziyetsiz Karbon Kredisi ile Destekleyecek

Tezos (XTZ) akıllı sözleşmelerine dayanan çevre girişimi 4C, COP26 hedefleriyle uyumlu bir kampanya başlatıyor.
Tezos Ağaçlandırma Girişimlerini Merkeziyetsiz Karbon Kredisi ile Destekleyecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tezos’ta Cambridge merkezli yeni bir pazar yeri, küresel olarak karbon ayak izini azaltmak için bilgisayar bilimcilerinin ve koruma bilimcilerinin çabalarını koordine edecek. Bölüm tarafından yapılan bir açıklamaya göre, merkezi olmayan bir karbon kredisi piyasası başlatılacak.

4C olarak adlandırılan yeni platform, yüksek performanslı bir programatik blok zinciri olan Tezos’un (XTZ) teknik araçlarından yararlanacak. Yeni girişim karbon kredileri için toplanan fonları yayan yeni nesil doğa temelli koruma ve restorasyon projelerini ele alacak.

Merkez, faaliyetlerinin ilk aşamasında, doğa koruma ile ilgili çeşitli ilgi alanlarına sahip 12 doktora öğrencisi ve doktora sonrası araştırmacıyı destekleyecek. Daha önce Tezos (XTZ), blockchain segmentinde bir dizi karbon nötr girişimi başlatmıştı.

4C Direktörü Dr. Anil Madhavapeddy, merkezinin Tezos’ta açılmasının yeşil ekonomik projeler için kitle fonlaması açısından oyunun kurallarını değiştireceğini düşünüyor. Direktör ihtiyaç duyulan şeyin, karbon kredisi alıcılarının güvenilir doğa temelli projeleri güvenle ve doğrudan finanse edebilecekleri merkezi olmayan bir pazar yeri olduğunu söyledi.

Tezos tokeni 5.3 milyar dolar piyasa değeri ile 6.20 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Ekim başında 9.1 dolar ile yeni bir zirveye ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.