Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether, Bitcoin Rezervleri ile İlk 10’a Girmek Üzere

En büyük stablecoin ihraççısı Tether, yakın zamanda yaptığı Bitcoin alımı ile toplam rezervlerini artırmayı sürdürdü. Detaylar haberde…
Tether, Bitcoin Rezervleri ile İlk 10’a Girmek Üzere
HABER GİRİŞ

Piyasa değeri olarak en büyük stablecoin ihraççısı konumunda olan Tether, sahip olduğu Bitcoin adedi ile 11. sıraya yükseldi. Şirket geçen yılın son çeyreğinde 380 milyon dolar değerinde ek alım gerçekleştirdi ve toplam varlığını 66.465 BTC’ye çıkardı.

Tether, Eylül 2022’de 33.980 BTC’lik ilk satın alımla Bitcoin biriktirmeye başladı. O zamandan beri şirket her çeyrekte sürekli olarak Bitcoin satın aldı. İkinci en büyük satın alımı ise Mart 2023’te 15.915 BTC satın alarak gerçekleşti.

2023’ün dördüncü çeyreğinin sonunda gerçekleşen en son 8.888 BTC satın alımı, Tether’in bugüne kadarki en büyük üçüncü satın alımı oldu. Tether, Bitcoin varlıklarını ilk olarak Mayıs 2023’te o yılın ilk çeyrek doğrulama raporunun bir parçası olarak açıkladı.

Şirket BTC adreslerini resmi olarak açıklamamış olsa da, 21.co Araştırma Analisti Tom Wan geçen yılın Ağustos ayında Tether’e ait olduğunu tahmin ettiği bir adres tespit etti. Daha sonrasında bu adres doğrulandı ve şirket en büyük 11’inci Bitcoin sahibi oldu.

Stablecoin ihraççısı daha önce rezervlerini ABD devlet borcundan uzaklaşarak kriptoya kaydırırken kârının bir kısmını düzenli olarak Bitcoin’e yatıracağını bildirmişti. CoinMarketCap verilerine göre Tether, 95 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimi konumunda.

GCM Yatırım Banner

Stablecoin pazarındaki en büyük rakibi olan USD Coin’in (USDC) piyasa değeri ise 25 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.