Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tether 150 Milyon Dolar Tutan Üç Ethereum Cüzdanını Kara Listeye Ekledi

Tether, üç adresi kara listeye alırken, belirli bir neden açıklamadı. Daha önce de bazı ETH cüzdanları kara listeye alınmıştı. Detaylar haberde..
Tether 150 Milyon Dolar  Tutan Üç Ethereum Cüzdanını Kara Listeye Ekledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Tether, kara listesine 150 milyon dolar değerinde USDT stabilcoini tutan üç Ethereum adresi daha ekledi. USDT ihraçcısı Tether, suçla, kara para aklamayla veya seçtiği başka herhangi bir nedenle bağlantılı olduğuna inandığı adresleri kara listeye alabiliyor.

Tether bu hamlesi ile 2022’de ilk kez bir adresi kara listeye aldı. Geçen yıl kara listeye 312 adres eklenmiş ve 2017’den bu yana 563 adres kara listeye eklenmiş oldu.

Tether, üç yeni adresin neden kara listeye alındığını açıklamadı, ancak gücünü siber saldırılara ve kolluk kuvvetleri soruşturmalarına karışan adresleri kara listeye almak için kullandı.

Eylül 2020’deki Kucoin hackinin ardından Tether, bilgisayar korsanlarının hırsızlıklarından çıkar sağlamasını önlemek için yaklaşık 35 milyon USDT’yi dondurmuştu.

Merkeziyetçilik eksikliğine ilişkin endişeler, Algo stabilcoin blok zinciri Terra’dan TerraUSD (UST) stabilcoinin benimsenmesini sağlayan bir faktör olabilir.

Şu anda 10.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük stablecoin konumunda. TerraUSD 78,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile USDT’ye nazaran hala sönük kalıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%