Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tetamat Gıda Tahsisli Sermaye Artırımında Pay Satışı Tarihi Duyuruldu

Tetamat Gıda'nın gerçekleştireceği tahsisli sermaye artırımında yarın Hüseyin Avni Metinkale'ye pay satışının yarın tamamlanması öngörülüyor.
Tetamat Gıda Tahsisli Sermaye Artırımında Pay Satışı Tarihi Duyuruldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tetamat Gıda Yatırımları Anonim Şirketi bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) tahsisli sermaye artırımında pay satış işlemlerinin tarihi ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Şirket payın piyasa fiyatının üzerinde nakit girişi sağlayarak öz kaynakların güçlendirilmesi adına tahsisli sermaye artırımı yapmaya karar vermişti. İşlem, 5 milyon lira olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde her biri 1 kuruş nominal değerde 1 milyon lira olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut pay sahiplerinin yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak yapılacak.

Toplam satış tutarı 21 milyon lira olacak şekilde halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemiyle şirketin hakim ortağı Hüseyin Avni Metinkale’ye satılması suretiyle artırılmasına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu 25.11.2021 tarihinde onay vermişti. Bu onaya müteakip Borsa İstanbul A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. başvuruları da 03.12.2021 tarihinde yapıldı.

Pay satış işlemlerinin 07.12.2021 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş. Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde tamamlanmasının öngörüldüğü bugün açıklandı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Tetamat Gıda hisseleri (TETMT) TSİ 17:08 sularında %1,75 oranında artıda 278,8 liradan işlem görmeye başladı.
Tetamat Gıda Hisseleri %1,75 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen haftaki işlemlerde kademeli bir yükseliş eğilimini sürdürürken, Cuma gününü 274 liradan tamamlamıştı. Yeni haftanın ilk işlem gününe ise 282 liradan başlayan hisseler, 284 liraya kadar tırmandı.

GCM Yatırım Banner

Hisseler açılıştaki yükselişin ardından bir miktar kazanç azaltarak 270 ile 280 lira aralığında hareket etti. Günün en düşük seviyesi ise 265,90 lira ile kaydedildi.

Tetamat Gıda hisselerinde orta vadeli direnç noktaları 288,66 – 303,33 – 317,66 lira olarak görülüyor. Orta vadeli destek noktaları ise 259,66 – 245,33 – 230,66 lira seviyeleri olarak işaret ediliyor. Teknik göstergeler ise güçlü alım sinyali veriyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.