Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tesla Model Serilerinin Periyodik Bakımları için Şaşırtıcı Değişimler Yaptı!

Tesla, benzin ve dizel motorlu araçların aksine modellerinin bakım aralıklarında önemli değişimler gerçekleştirdi.
Tesla Model Serilerinin Periyodik Bakımları için Şaşırtıcı Değişimler Yaptı!
HABER GİRİŞ

Satın aldığımız otomobillerin yıllık veya kilometre bazda düzenli bakımları yapılması gerekiyor. Her markaya göre değişen bakım aralıkları Toyota’da 10-15 bin kilometreyken, Mercedes’te bu 30.000 kilometreye çıkabiliyor. Geleneksel modellerden çok farklı olarak bir benzin veya dizel motora sahip olmayan Tesla araçlarına yeni bir bakım düzeni getiriliyor.

Bizlerin genel olarak araçlarımızdaki bakım anlayışı; ağırlıklı olarak motorun ihtiyacı olan genel bakımlarıdır. Kendine her alanda çok güvenen Tesla’nın bu tip şeylere ihtiyacı olmayacağı için bakım aralıklarını uzatmış. Aslında bir nevi bir şey olmadığı sürece gitmenize gerek kalmayacak demek istiyor.

EV araç üreticisi değiştirilen bakım aralıklarıyla çok sağlam bir marka olduğunu aksettiriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Bazı Tesla kullanıcılarından dinlediğimiz bakım düzeninde, elektrik motorundan ziyade bakımlar, kronik olarak çalışması aksayan parçalara yapılıyor. Amerikalı marka her şey yolunda giderken neden para harcamak zorunda kalasınız ki diyor!

Benzin veya dizel motorlu arabaların bakımlarının düzenli yapılsa dahi cep yakıcı hasarların halen çıkabildiği söyleniyor. Elbette Tesla da bakımlarından sonra araçlarında kesinlikle bir şey olmayacak demiyor.

Bakım planları 3-4 yıl aralığına taşınıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==Hızlı bir şekilde yürürlüğe giren yeni bakım çizelgesi, eskiden alanlar içinde geçerli olacak. O yüzden Tesla bu paketi önceden satın alanların geri para iade haklarının olduğunu açıkladı. 12 ay veya 20.000 çok yönlü bakımların yerine uzun ömürlülüğü korumak için bir liste verildi.

GCM Yatırım Banner

İlginizi Çekebilir :

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Tesla Çalışanlarından Yardım İstiyor!

Elektrikli araç firması lastik, denge ve düzen kontrolü için 16 bin – 32 bin km, fren hidroliği testleri ve yıkama için 2 yıl, kabin hava filtresi değişimine 2 yıl, yüksek verimli partikül hava filtresi olanlar 3 yıl, klima kontrolleri için Models-2 yıl-Model X-4 yıl- Model 3-6 yıl ve soğuk hava iklimlerinde ikamet edenler de her 20.000 km’de bir gelecekler. Böylelikle Tesla, araçlarının sağlamlığına ve kısa bakım aralıklarına gerek olmadığı yönünde düşünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.