Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tesla Sahipleri Sinirli: “Kışın Model 3’ün Batarya ve Kapı Kolları Donuyor”

Twitter hesaplarından bazı müşteriler Tesla Model 3'lerinin soğuk havalarda kendilerine sorun çıkardığını söylemişler...
Tesla Sahipleri Sinirli: “Kışın Model 3’ün Batarya ve Kapı Kolları Donuyor”
HABER GİRİŞ

Elektrikli araçların hep iyi yönlerini ve bize kazandırdıklarından bahsederiz. EV araçların daha ekonomik, sessiz, doğa sever ve anlık hızlarının çok iyi olduğunu artık biliyoruz. Hız konusunda kafanızda soru işareti varsa Tesla Model S Vs. Dodge Demon Drag yarışını izleyebilirsiniz. Amerikalı insanlar anlattıklarımızın çoğuna katılsa da kış şartlarında birçok aksilikle karşılaştıklarını söylemişler.

Daha doğrusu Model 3 sahipleri Tesla’ya şikayetlerde bulunmuşlar. Sorunun konusu ise soğuk havalarda bataryaların performans gösterememesi. Piyasada yeni yeni filizlenen en ucuz Tesla modeli için daha farklı sorunlardan da bahsedilmiş. İşte haberin detayları…

Konumuza Model 3’ün batarya sorunuyla devam edelim.

GCM Yatırım Banner

Bloomberg‘in yer verdiği haberde, Tesla aracının bataryalarının zamanından öne boşaldığı iddia ediliyor. Kış ve don olaylarının yaşandığı dönemlerde araç sahipleri gidişte, hatta çalıştırma da bile zorluk çektiklerini söylemişler.

Müşterilerden biri, “En büyük endişem, soğuk havaların pilim, gece boyunca 20 ila 25 mil ve çalışma süremde beş ila on mil daha erken boşalıyor. Pilimi bu kadar çabuk boşaltmamak için 60.000 $ ödedim.” dedi.

Yine geçtiğimiz sene sizlere Tesla’nın, bataryalarını gece soğuklarından koruyacak bir yazılımı yapacağından söz etmiştik. Dondurucu havalardan pek de hoşlanmayan pillere Tesla ısıtma özelliği getireceğini söylemişti. Gelecek yazılım güncellemesi ile sizin evden çıkış süresinizin 1 saat öncesinde bataryalar ısıtılacak. Yanılmıyorsak sistemde isteğe göre gece boyunca belirli aralıklarla ateşleyiciler bataryalara ısı gönderecek.

Tesla’ya yapılan soğuk şikayetleri sadece bu kadar değil!

Diğer bir büyük problem ise kapı kolunun donması ve tasarımından dolayı açılmasının çok zor olduğu. Bir kullanıcı yukarıda gördüğünüz Twitter’dan bir  paylaşım yapmış. Kapı kulbunun kaporta ile aynı hizada olduğunu gözüküyor. Bunların eksi dereceli sıcaklıklarda da birbirlerine yapıştığı aktarıldı.

Kapı kolundan sonraki sorun şarj portunun ve kapağının donması. Araçları dışarda kalan çoğu kişinin belirli bir süre araçlarını şarj edemedikleri ve bekleme süresinin 10 ile 25 dakika arasında olduğu şikayetler arasında söylemiş.

Bostonlu bir yazılım mühendisi olan Andrea Falcone‘de donmuş kapı görüntüsünü Twitter’da paylaşmış ve altına “Bu aptal araba için bütün gün bekleyemem” yazmış.

Tesla sorunu kısa süre içerisinde birkaç yöntemle çözebileceğini müşterilerine mail atarak belirtecek. Anladığımız kadarıyla Amerikalı marka bunu yine sorunu yazılımla çözecek veya servislere gelin çağrısı yaparak, aksaklık oluşturan kısımlara ısı modülleri takacak! Sizce hangisi daha mantıklı olur veya siz olsanız nasıl bir önlem uygulardınız?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.