Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tesla ve Mercedes Elektrikli Araçları Sınıfta Kaldı!

Tesla ve Mercedes elektrikli araçları, tüketici bilgilendirme kurumu olan Consumer Reports'un paylaştığı yıllık güvenilirlik anketinde en kötü sıralarda yer aldı. Detaylar haberde;
Tesla ve Mercedes Elektrikli Araçları Sınıfta Kaldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Consumer Reports (Tüketici Raporları) dergisinin yıllık güvenilirlik anketinin sonuncusu Salı günü yayımlandı. Tesla Inc, Mercedes-Benz ve diğer markaların elektrikli araçları (EV) ile tam boyutlu kamyonetleri ABD’deki en az güvenilir araçlar arasında yer aldı.

Ürün ve hizmetleri değerlendiren kar amacı gütmeyen kuruluş, bu kategorilerin pazarda en yoğun talep gören kategoriler olmasına rağmen “en sorunlu” ürünlere sahip olduğunu söyledi.

Raporun, potansiyel alıcıların yüzde 36’sının bir sonraki otomobil ya da kamyon alımları için hibrit araçlara yönelik artan bir ilgiye işaret etmesi dikkat çekti.

Tesla 19. Sırada Yer Alabildi

Dünyanın en değerli otomobil üreticisi Tesla, dört sıra birden yükselerek 24 marka arasında ancak 19. sırada yer alabildi.

Raporda, EV liderinin modellerinde gövde donanımı, direksiyon/süspansiyon, boya ve döşeme ile iklim sistemine ilişkin sorunlar yaşamaya devam ettiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Ekim ayında, Elon Musk yönetimindeki şirket, bu yıl araç teslim hedefini tutturamamayı beklediğini bildirmiş ve lojistik zorluklara işaret etmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Reuters

Lexus Ön Plana Çıktı

Ankette genel olarak en üst sıralarda yer alan marka Lexus oldu. En iyi puan alan on markadan yedisinin Japon ve Kore menşeli oluşu dikkat çekti.

Detroit otomobil üreticilerinin sahip olduğu markalar arasında Lincoln, ilk ona giren tek marka oldu ve onuncu sırayı aldı.

Derginin yıllık yeni araç güvenilirliği anketi, toplanan verilere dayanarak hangi arabaların sahiplerine rakiplerinden daha az veya daha fazla sorun çıkaracağını tahmin ediyor.

Ortaya çıkan karnenin, tüketiciler ve sektör yöneticileri arasında etkili olduğu biliniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.