Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TESK Başkanı Palandöken Sahte İçkiye Karşı Uyardı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşına yaklaşırken vatandaşa sahte içki uyarısında bulundu. İşte detaylar....
TESK Başkanı Palandöken Sahte İçkiye Karşı Uyardı
HABER GİRİŞ

Son günlerde sahte içki nedeniyle ölümlerin yaşanması gündemde yer almaya devam ediyor. Bu konuyla ilgili Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken uyarı geldi.

Yazılı açıklama yapan Palandöken, yeni yıla sayılı günler akla sahte içki tüketiminden dolayı ölümlerin arttığını belirtti. Sahte içkiye yönelmenin ve etil alkole ulaşılmasının engellenmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Sahte İçki Devletin Milyarlarca Lira Vergi Kaybetmesine Neden Oluyor”

Yılbaşında ölüm tacirliği yapan sahte içki satıcılarına göz açtırılmaması gerektiğini aktardı. Sahte içkinin hem vatandaşların ölümüne hem de devletin milyarlarca lira vergi kaybetmesine neden olduğunu bildirdi.

Bu sahte içki satanların özellikle yılbaşı gibi özel günlerde meydana çıktığını vurgulayarak, orijinal şişelere sahte alkol etiketinin yapıştırıldığını söyledi. Sıkı denetimlere rağmen kaçak içkiye bir talep olduğunu yine bir yolunu bulup ürettiklerini aktardı. İnternet üzerinden de sahte içki formülünün yazılı ve görüntülü olarak anlatıldığına dikkat çekti. Bu yayınlar için düzenlemenin yapılmasının gerektiğini söyledi.

Vatandaşın bu yılbaşında bandrollü şekilde alışveriş yapması gerektiğini kaydetti. Sahte içki üretenlere karşı sadece yılbaşında değil yılın her döneminde tetikte olunması gerektiğini bildirdi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın