Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tera Yatırım Bedelsiz Kararını, Zorlu Enerji JES Lisansını Açıkladı

Borsa İstanbul’da işlem gören TERA bedelsiz sermaye artırımını, ZOREN ise JES lisansını tadil ettiğini duyurdu. İşte detaylar;
Tera Yatırım Bedelsiz Kararını, Zorlu Enerji JES Lisansını Açıkladı
Yorum

Tera Yatırım Menkul Değerler (TERA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımı yapacağını duyurdu. Şirket 52,5 milyon TL olan çıkarılmış sermayesini 105 milyon TL artırılarak 157 milyon TL’ye yükseltecek.

Bu çerçevede bedelsiz sermaye oranı yüzde 200 seviyesinde gerçekleşecek. TERA, yatay seyrederek 29 TL’den işlem görüyor.
Tera Yatırım Bedelsiz Kararını, Zorlu Enerji JES Lisansını Açıkladı

Zorlu Enerji

KAP’tan bilgilendirme yapan Zorlu Enerji Elektrik Üretim (ZOREN), yüzde 100 dolaylı bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi’nin Aydın’da işletmekte olduğu 165 MWm / 165 MWe kurulu gücün, Enerji Piyasaları Denetleme Kurulu’na yapılan başvuru sonucunda 189,75 MWm / 165 MWe olarak tadil edildiğini paylaştı.

ZOREN, günlük yüzde 0,4 artışla 4,75 TL’den işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu