Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temmuz Zammına Yenisi Eklendi: İnternet Fiyatları Değişiyor

Asgari ücrete Temmuz zammı gelmese de ürün ve hizmetlerde artış refleksi sürüyor. 1 Temmuz'da internet ücretlerine zam geliyor.
Temmuz Zammına Yenisi Eklendi: İnternet Fiyatları Değişiyor
HABER GİRİŞ

Hükümet kanadında, enflasyonla mücadele için asgari ücrete zam yapılmayacağı kararı alınsa da hizmet ve ürünlerin fiyatları yukarı taşınmaya devam ediyor. Son zammın internet ücretlerine geleceği öğrenildi.

Türk Telekom’un internet tarifelerine büyük zam hazırlığında olduğu haberi gündeme düştü. Temmuz ayında gelmesi beklenen zamlı yeni tarifelerin listesi netleşti. En düşük taahhütsüz ve limitsiz internet paketinde fiyat 650 TL’den 755 TL’ye çıktı.

Taahhüdü devam eden kullanıcılar 1 Temmuz’da uygulanacak olan zamlardan etkilenmeyecek ancak taahhütsüz müşteriler ile yeni üye olacak müşteriler için zamlı tarifeler söz konusu olacak. Türk Telekom’un konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

“1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren; evde/işte internet tarifelerinin liste fiyatı, MEB tarifelerinin liste fiyatı, yalın/alo erişim liste fiyatı ve alo dakika paketlerinin liste fiyatı, statik IP liste fiyatı ve tek seferlik işlem ücretlerinde (nakil, devir, hat dondurma, hat kapama) güncelleme yapılacaktır.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.