Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Yok Diyen UZERB Faaliyet Konusunu Değiştirdi

Uzertaş bugün yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında, 2023 yılı kârını dağıtmama kararı aldığını duyurdu. Detaylar haberde;
Temettü Yok Diyen UZERB Faaliyet Konusunu Değiştirdi
HABER GİRİŞ

Uzertaş Boya Sanayi Ticaret ve Yatırım A.Ş. (UZERB) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden genel kurul kâr payı dağıtım kararı hakkında bildiri paylaştı. Şirket yeni yatırım ve yeniden yapılanma sürecinde olduğunu bildirerek, 2023 yılı kârından dağıtım yapılmayacağını açıkladı.

Dağıtılmayan kârın şirket bünyesinde tutulacağı ve 2023 hesap dönemine ilişkin olarak kâr dağıtımı yapılmamasına ilişkin teklifin genel kurulda kabul edildiği belirtildi.

KAP bildirisinde Uzertaş, sermaye piyasası mevzuatına göre hazırlanan 1 Ocak-31 Aralık 2023 hesap dönemine ait mali tablolarında 4 milyon 384 bin 826 lira net dönem kârı, yasal kayıtlara göre hazırlanan mali tablolarında ise 5 milyon 980 bin 801,07 lire net dönem kârı oluştuğuna işaret etti.

Şirket bugün bir diğer KAP bildirisinde ise yönetim kurulu tarafından alınan kararla, şirketin faaliyet konusunun “teknoloji” ve “yazılım” alanları olarak değiştirildiğine dikkat çekti.

Bu karar, şirketin esas sözleşmesinde gerekli değişiklikleri içerdiği ve Sermaye Piyasa Kurulu’nun (SPK) Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği kapsamında “önemli nitelikte işlem” olarak değerlendirildiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Yapılan duyuruya göre şirketin genel kurulu 26 Haziran 2024 tarihinde yapılan toplantıda bu değişikliği oy birliği ile onayladı. Ayrıca genel kurula katılan tüm pay sahiplerinin olumlu oy kullandığı belirtildi. Bu nedenle ayrılma hakkı sürecinin tamamlandığı eklendi.

Ayrılma hakkı kullanım fiyatı değeri ise “C Grubu, UZERB, TREUZER00018: 243,7 TL” olarak belirlendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.