Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Yok Diyen Enerji Şirketi Dönüş Yaptı! 0,31 TL Kar Payı Yolda

Enerya Enerji A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde 2023 yılı kâr payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararının güncellenmesi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Temettü Yok Diyen Enerji Şirketi Dönüş Yaptı! 0,31 TL Kar Payı Yolda
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en yaygın özel doğal gaz dağıtım şirketlerinden biri olan Enerya Enerji A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde 2023 yılı kâr payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararının güncellenmesi hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ENERY koduyla işlem gören şirketin bildiriminden yatırımcısı için sürpriz temettü dağıtımı kararı çıktı.

Açıklamada, daha önce alınan kâr payı dağıtmama kararının revize edilerek hisse başına brüt 0,3448275 TL, net 0,3103447 TL temettü dağıtılmasına karar verildiği ifade edildi.

Kâr payı dağıtım tarihinin ise 25 Temmuz 2024 olarak belirlendiği bilgisi verildi.

ENERY 2024 Temettü Dağıtım Tablosu Paylaşıldı
Kaynak: KAP

Bu hususun 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Enerya Enerji A.Ş., 2023’ün dördüncü çeyreğine yönelik finansal sonuçlarını Mart ayı içinde KAP üzerinden yatırımcısıyla paylaşmıştı. Şirketin net karının ve hasılatının, 2022 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 15 azaldığı, esas faaliyet karının ise yüzde 41 artış gösterdiği bildirilmişti.

ENERY Hisselerinde Güncel Görünüm

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,53 değer kazancıyla 10.051,37 puandan tamamlarken, ENERY hisseleri endeksle paralel hareket etti ve hafif yükseliş sergiledi.

Yıllık zirvesi 192 TL olan ENERY hisselerinin değeri, günlük bazda yüzde 0,06‘lık yükselişle 165,7 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ENERY Hissesi Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Enerya Enerji hisseleri, haftalık ve aylık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 2,5 ve yüzde 3,1 oranlarında zarar ettirmiş görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın