Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Müjdesi Veren Şirketin Hisseleri için Hedef Fiyat Açıklandı

Geçen hafta temettü müjdesi ile yatırımcıları sevindiren şirketin hisseleri için TEB Yatırım'dan, yeni hedef fiyat açıklması geldi. Detaylar haberde...
Temettü Müjdesi Veren Şirketin Hisseleri için Hedef Fiyat Açıklandı
HABER GİRİŞ

Araç piyasasında faaliyet gösteren ve öncü şirketlerden biri olan Ford Otomotiv Sanayi A.Ş’nin (FROTO) kodlu hisseleri için yeni hedef fiyat açıklaması geldi. Bu hafta içinde Ziraat Yatırım tarafından paylaşılan raporda hedef fiyat 1455 TL’ye yükseltilmişti. Bugün TEB Yatırım’dan da şirketin hisselerine yönelik hedef fiyat açıklaması geldi.

TEB Yatırım tarafından paylaşılan raporda Ford Otosan’ın enflasyon muhasebesinden fayda sağlayan şirketlerden biri olduğu not edildi.

Hedef Fiyat 1497 TL’ye Yükseldi

Şirketin, geçen yıl reel bazda yüzde 77 artışla 49,1 milyar TL enflasyona göre düzeltilmiş net kar elde ettiği hatırlatıldı.

Hedef Fiyat TEB FROTO
Kaynak: TEB Yatırım

Ford Otosan’ın dış finansman kullanımı ile temettü dağıtımı arasındaki denge sayesinde 2023’te 15 milyar TL gibi yüksek bir kazanç elde ettiği not edildi. Ayrıca şirketin ihracat hacmini önceki yıllara göre sabit tutmasını bekledikleri kaydedildi.

TEB Yatırım, “FROTO için AL tavsiyemizi korurken, hedefimizi 1497,7 TL’ye yükseltiyoruz.” açıklamasında bulundu. Önceki hedef fiyat 1416,01 TL olarak açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Şirket bilançosunu açıkladıktan sonra birçok aracı kurumdan hedef fiyat açıklaması gelmişti. En yüksek hedef fiyat 1585 TL ile Vakıf Yatırım’dan gelmişti.

Bunun yanında şirketten yatırımcıları mutlu edecek haber geçen hafta gelmişti. Şirket 1 TL nominal değerli pay için net 38,97 TL temettü ödeyeceğini duyurmuştu. Temettü ödemesinin 8 Nisan 2024 tarihide yapılacağı aktarılmıştı. FROTO hisseleri bugün açılışı 1113 TL’den yaptı. Günlük yüzde 1’den fazla kayıpta olan hisseler yazım sırasında 1099 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.