Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü için Onay Geldi: Banka Karını Dağıtacak

Borsa İstanbul’da GARAN koduyla işlem gören Garanti Bankası, daha önce duyurduğu temettü teklifinin Genel Kurul tarafından onaylandığını açıkladı.
Temettü için Onay Geldi: Banka Karını Dağıtacak
HABER GİRİŞ

Türkiye Garanti Bankası (GARAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı kar payı dağıtımı hakkında açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi.

Banka, Genel Kurul toplantısında Yönetim Kurulunun sunduğu kar payı dağıtım teklifinin onaylandığını duyurdu.

Temettü için Onay Geldi: Banka Karını DağıtacakKaynak: KAP

Garanti Bankası, 29 Mart tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 3,1189900 TL, net 2,8070910 TL nakit temettü ödeyecek.

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinin negatif ve yatay hareket ederek rekordan uzaklaştığı süreçte Garanti Bankası’nın hisseleri ayakta kalmayı başardı. BIST 100 endeksinin haftalık yüzde 1,4, aylık yüzde 5,6 değer kaybettiği süreçte GARAN haftalık yüzde 7,6, aylık yüzde 5,7 oranında yükseldi. 27 Mart’ta 68,7 TL ile günü yatay tamamlayan hisse, yıllık yüzde 174 oranında değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.