Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Gözdesi Şirketin Hedef Fiyatı 486 TL’ye Çıktı!

4 Menkul Değerler, 31 Ocak tarihinde perakende sektörünün öncü firmalarından olan Bim için hedef fiyatını güncelledi. Şirket için olumlu/olumsuz faktörler sıralandı.
Temettü Gözdesi Şirketin Hedef Fiyatı 486 TL’ye Çıktı!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da pozitif hareketlerin öne çıktığı son dönemde birçok şirket için oldukça kritik raporlar paylaşıldı. Aracı kurumlar ve finans şirketleri beğendikleri hisseler için rapor hazırlayarak yatırımcıların tercihlerine ışık tutuyor.

Global Menkul Değerler, 31 Ocak tarihinde Bim (BIMAS) için detaylı bir rapor hazırlayarak hedef fiyatını güncelledi. BIMAS için “al” tavsiyesiyle 12 aylık hedef fiyat 486,6 TL’ye çıkarken yüzde 32’lik getiri potansiyeline işaret edildi. Deniz Yatırım, BIMAS için hedef fiyatını 451,2 TL olarak açıklamıştı.

Temettü Gözdesi Şirketin Hedef Fiyatı 486 TL’ye Çıktı!Kaynak: Paratic Piyasalar

31 Ocak saat 15.20 itibarıyla BIMAS yüzde 2,6 yükselişle 379 TL’den işlem görüyor.

Şirketin 3Ç23’te 228 yeni mağaza açtığı ve yıllık ortalama 1000 mağaza açma trendini sürdürdüğü vurgulandı. Son iki yıllık süreçte makroekonomik faktörler ve pandemi nedeniyle yabancı pazarlardaki büyümenin yavaşladığı, bu nedenle Bim’in uluslararası operasyonlarını hızlandırabileceği aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

2023’ün üçüncü çeyreği itibarıyla Bim’in Fas’ta 668 mağazası ve 3 lojistik merkezi, Mısır’da 338 mağazası ve 2 lojistik merkezi olduğuna işaret edildi. Şirketin bu ülkelerde mağaza açılışlarına yeniden odaklanabileceği kaydedildi. Şirketin ürün çeşitliliği-kampanyalar dolayısıyla güçlü ciro artışı potansiyeline sahip olduğu belirtildi.

Temettü Politikasıyla Öne Çıkıyor

Bim’in güçlü finansal yapısının temettü politikasını mümkün kıldığı pozitif bir unsur olarak sıralanırken yılın başında ilan edilen yüzde 49’luk asgari ücret artışının Bim’in karlılık marjı üzerinde negatif bir etkiye sahip olabileceği paylaşıldı.

Şirketin düşük borçla faiz oranlarında bir iyileşme olduğunun görüldüğü, yüksek temettü politikasıyla cazip bir hikaye sunduğu vurgulandı.

Perakende devi için risklere de değinildi. Sektörde artan rekabetin en belirgin risk faktörü olduğu aktarıldı. Rakiplerin çevrimiçi-mobil satış kanallarını nispeten daha iyi kullanıldığı düşünülse de Bim’in düşük maliyet yapısıyla pazar payını koruyabileceği kaydedildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.