Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temettü Dağıtacak Şirketin Hisse Fiyatında Düzeltme Yapılacak

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada temettü dağıtacak tekstil şirketinin hisse fiyatında düzeltme yapılacak. Detaylar haberde...
Temettü Dağıtacak Şirketin Hisse Fiyatında Düzeltme Yapılacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar temettü açıklamalarını yakından takip etmeye devam ediyor. Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş.’nin temettü dağıtacağı duyuruldu.

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada “VAKKO.E Pay Başına Brüt Temettü: 2,5 TL Teorik Fiyat: 111,3 TL (Teorik fiyat, fiyat adımına yuvarlanmamıştır)” ifadesine yer verildi.

Vakko Kar Payı
Kaynak: KAP

Vakko tarafından dün yapılan açıklamada temettü dağıtılacağı paylaşılmıştı. Geçen ay şirket tarafından yapılan paylaşımda ödeme tarihi 6 Haziran 2024 olarak açıklanmıştı.

Vakko Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

VAKKO hisseleri dün kapanışı 113,8 TL’den yaptı. Son 3 aydır yükseliş seyrinde olan hisseler yıllık bazda yüzde 127,6 kazandırdı. Aylık kazancı ise yüzde 23,7 oldu. Hisseler açılışı yüzde 1,08’Lik yükseliş ile 112,50 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.