Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Temapol Polimer, Tekno İnavasyon Şirketine %50 Payla Ortak Olacak

Temapol Polimer, Kayseri'de kurulu Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd.'ye 25 bin lira bedelle %50 pay oranında ortak olacağını duyurdu.
Temapol Polimer, Tekno İnavasyon Şirketine %50 Payla Ortak Olacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Temapol Polimer Plastik ve İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen bildirimle Tekno İnovasyon şirketine ortak olunacağı bilgisi alındı.

Yapılan açıklamaya göre; Kayseri’de kurulu 52939 ticaret sicil numaralı ve ticaret siciline Tekno İnovasyon İnşaat Sanayi Ticaret Ltd. unvanıyla kayıtlı olan firmaya bugün düzenlenen yönetim kurulu toplantısıyla ortak olunmaya karar verildi. Devir işlemiyle Temapol Polimer, Tekno İnovasyon şirketinde %50 paya sahip olacak.

Her biri 500 TL değerinde 100 adet hisseli, toplam 50 bin lira sermayeli Tekno İnovasyon şirketine ait 50 adet hissenin nominal bedel üzerinden toplam 25 bin liraya devralınmasına karar verildiği açıklandı. Ayrıca devir neticesinde Temapol Polimer’i şirkette ve projenin yürütülmesinde Tevfik Gemici’nin temsil edeceği belirtildi.

Tekno İnovasyon, yüklenici olarak İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş. ile Teknopark İzmir’e yapılacak olan Ar-Ge binası projesi kapsamında “Gelir Paylaşımına Dayalı Yap-Kirala-Devret Modeli ile Ar-Ge Binası Yapımı Sözleşmesi”ne sahip. Sözleşme kapsamında projenin tamamlanmasından sonra Ar-Ge binasında yapılacak kira sözleşmelerinden elde edilecek net kira gelirinin %70’i 22 yıl boyunca yükleniciye ödenecek.

Açıklamanın geldiği sıralarda Temapol Polimer hisseleri (TMPOL) TSİ 16:06 sularında %0,71 oranında ekside 16,73 liradan el değiştirmeye başladı.
Temapol Polimer Hisseleri %0,71 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler geçen hafta 18,22 liraya kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı ve Cuma günkü işlemlerde 16,6 liraya kadar indi. Cuma günkü kapanışı 16,85 liradan gerçekleştiren hisseler, yeni haftaya yükselişle başlangıç gerçekleştirdi.

GCM Yatırım Banner

Temapol Polimer hisseleri bugünkü işlemlere 16,86 liradan başladıktan sonra 17,45 liraya kadar tırmandı. Ancak burada kalıcı olamayan hisseler, yeniden gerilemeye başladı ve 16,51 liraya kadar indi. Daha sonra 16,6 – 16,8 lira bandında hareket etti.

Hisselerde düşüş eğiliminin sürmesiyle birlikte 16,30 ve 15,93 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Aşağı yönde ise 17,24 ve 17,81 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %6,55 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %23,19 oranında değerlenen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %50,27 oranında daha yüksek bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.