Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telekomünikasyon Devi Ağırlığını Hissettirdi: Günde 3 Sipariş!

Yeni yıla hızlı bir giriş yapan Netaş Telekomünikasyon A.Ş., sipariş bildirimlerini soluksuz paylaşıyor. Sabahki 2 milyon doları aşkın siparişe iki iş daha eklendi.
Telekomünikasyon Devi Ağırlığını Hissettirdi: Günde 3 Sipariş!
HABER GİRİŞ

Hafta boyunca siparişlerini hızlandıran Netaş Telekomünikasyon A.Ş., üst üste üçüncü günde de milyon dolarlık işler aldıktan sonra yeni bir bildirimde bulundu. Sabah saatlerinde Türk Telekomünikasyon A.Ş.’den aldığı siparişi duyuran şirket, Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş.’den 2 ayrı sipariş daha aldığını paylaştı.

Superonline İletişim’den aldığı güç besleme sistemi ile GPON siparişlerine ilişkin açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşan Netaş Telekomünikasyon hem dolar hem de Çin yuanı para birimlerinde kazanç sundu.

Şirket, Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan Superonline İletişim’den, Turkcell’in Ankara’daki veri merkezindeki güç besleme sistemi için 1.700.000 dolar bedelle yeni sipariş aldı.

Netaş Hisse 11.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Sabit internet erişim şebekesinde kullanılacak olan GPON yazılım ve donanımlarının tedarik işleri için ise 1.528.170 Çin yuanı tutarında siparişe imza attı.

NETAS kodlu hisseler şirketin yabancı para birimi karşılığında aldığı siparişlerle yeşillendi. Haftalık yüzde 6’ya yakın yükselen hisseler kırmızı mumlardan korunmaya devam etti.

GCM Yatırım Banner

Sabah saatlerin yüzde 1’in üzerindeki sınırlı yükselişini yazım anında da koruyan NETAS, TSİ 16.24 itibarıyla 45,22 TL’den kayda geçti.

Kaynak: KAP

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.