Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telekom Operatörlerinin Ortak Açıklamasında “Vatandaşın Yanındayız” Mesajı

Telekom operatörlerinden ortak açıklama yapıldı. Operatörler, deprem bölgesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanması için vatandaşın yanındalar…
Telekom Operatörlerinin Ortak Açıklamasında “Vatandaşın Yanındayız” Mesajı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD), deprem bölgesi 10 ilde iletişim ihtiyaçlarına yönelik açıklamada bulundu. Dernek, üye operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’un iletişimin sürmesi adına tüm ekipleriyle, AFAD ve ilgili bakanlıklarımızla koordineli şekilde afet bölgesinde saha çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

Enerji iletimi konusundaki onarım çalışmalarının devam ettiğini ve bölgeye sevk edilen mobil baz istasyonlarıyla iletişim sağlandığını ekledi. m-TOD’un açıklamasına göre depremden etkilenen ve hasar gören baz istasyonlarının onarımına devam ediliyor.

Enerji iletimi konusundaki onarım çalışmaları devam ederken, iletişim bölgeye sevk edilen mobil baz istasyonlarıyla sağlanıyor.

Haberleşmelerin SMS ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılması gerektiğini anımsatan dernek tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

“Depremden etkilenen tüm illerde alınan önlemler ve aksiyonlarla bölgede sabit ve mobil altyapılar üzerinden iletişim sağlanmaya devam edilmektedir. İlave olarak, tüm kullanıcılara ses/data paketleri tanımlanmakta, borçlu hatlar yeniden kullanıma açılmakta, tüm Wi-Fi internet noktaları ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanılabilmekte, taşınabilir şarj cihazı (powerbank) desteği de bulunmaktadır.”

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği, deprem bölgesinde iletişim ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için vatandaşların yanında olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Açıklamada, operatörlerin tüm ekipleriyle bölgede yardım koordinasyon sürecine aktif olarak katılım sağladığı bildirilerek, deprem bölgesinde iletişimin sağlıklı şekilde devam edebilmesi için önemli hususların altı çizildi.

“Yüksek trafik oluşumunu engellemek için telefonlar sadece acil aramalar için kullanılmalıdır. Haberleşmeler kısa mesaj servisi (SMS) ve internet tabanlı mesajlaşma yazılımları üzerinden yapılmalıdır.” dendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın