Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Telegram Kullanıcıları Uygulama Üzerinden USDT Transfer Edebilecek

Telegram’da kullanımda olan @wallet botu aracılığı ile kullanıcılar stablecoin USDT’yi gönderebilecek. Ayrıntılar geliyor...
Telegram Kullanıcıları Uygulama Üzerinden USDT Transfer Edebilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden kullanıcılar artık sohbetlerde birbirlerine piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin’i olan USDT’yi gönderebilecek. Paylaşılan duyuruya göre Telegram’ın @wallet bot’una USDT eklendi ve mesajlaşma uygulamasının kripto alım satım olanağını genişletildi.

Kripto ödemelerini Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarına entegre ederek, işlemlerin metin ya da fotoğraf göndermek kadar kolay hale getirilmesi amaçlanıyor. Geçen yıl Nisan ayında @wallet üzerinden Bitcoin ve Toncoin gönderim özelliği eklenmişti. İlgili kripto paralar sohbetler aracılığı ile gönderilebiliyor.

USDT gibi sabit paralar, diğer kripto paraların yaptığı gibi birçok fayda sunarken, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer varlıklardaki fiyat oynaklığına sahip değildir. Bu nedenle, paralarını kripto ekosisteminde tutmak isteyen, ancak değerdeki herhangi bir keskin dalgalanmanın alıcı tarafında olma riskini almadan isteyen kullanıcılar için büyük öneme sahiptir.

USDT desteğinin bu nedenle Telegram’ın kripto hizmeti için önemli bir gelişme olabileceği belirtildi. Mesajlaşma uygulamasının kripto para birimi yolculuğu, birkaç yıl öncesine, Açık Ağ (TON) blockchain projesinin geliştirilmesine kadar uzanıyor. Ancak bu süreç, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşanan yasal savaşlar nedeniyle 2020’de durdurulmuştu.

TON projesi kendilerini TON Vakfı tarafından tanıtan topluluk tarafından sürdürülüyor. Telegram, TON’a doğrudan dahil olmamasına rağmen, geçen yılın sonlarında blockchain tabanlı müzayede platformu Fragment’i inşa ederek ağa olan ilgisini sürdürüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%