Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Telegram’daki Kripto Para Reklam Fiyatları El Yakıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması üzerindeki kripto reklam fiyatları, diğer yatırım ürünlerini geride bıraktı. Ayrıntılar haberde…
Telegram’daki Kripto Para Reklam Fiyatları El Yakıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para üzerine kurulu reklamlar son dönemde Telegram’da daha fazla paylaşılır hale geldi. Bazı reklam firmaları 2021’de kriptonun platformdaki en pahalı reklam türü olduğunu bildiriyor.

Yayınlanan rapora göre, Rusya’daki Telegram uygulamalarının gösterim başına maliyetlerinde dört katın üzerinde artış yaşandı. İlgili reklamların 1.000 gösterim başına maliyeti 90 doları aştı.

Kripto reklamlar aynı zamanda Telegram’daki toplam hacim payı açısından en değerli reklamlar arasında ve toplam ciro, tüm reklamların %6’sından fazlasını oluşturuyor.

Telegram'da en çok verilen reklam türleri
Kaynak: Telega.in

Araştırma yazarı Dmitry Kornilov, kripto projelerinden gelen müşterilerin, en popüler reklamverenler olduğunu belirtiyor. Rapora göre 2021’deki en popüler kripto reklamları arasında DEX teklifleri, oyna-kazan projeleri ve NFT’ler yer alıyor.

Kripto reklam endüstrisi, Kasım ayında 3 trilyon doları aşan toplam kripto piyasa değerine paralel olarak 2021’de önemli oranda büyüme kaydetti. Bu durum ülkelerin düzenleyicileri tarafından da yakından takip ediliyor.

GCM Yatırım Banner

Kurumlar gerekli durumlarda bu reklamları yayınlayanlara uyarıda bulunuyor ya da tamamen kaldırıyor. İspanya ve Singapur gibi ülkelerdeki düzenleyiciler de son aylarda kriptoyla ilgili reklam politikalarını güncellemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.