Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tekstil Şirketinin Hisseleri için ‘AL’ Tavsiyesi Geldi

Pardus Portföy Yönetim A.Ş, tekstil şirketinin hisseleri için al önerisi verdi. İşte raporun detayları...
Tekstil Şirketinin Hisseleri için ‘AL’ Tavsiyesi Geldi
HABER GİRİŞ

Pardus Portföy Yönetim A.Ş., Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş’ye yönelik değerlendirmesini paylaştı. Şirketin, “Güçlü büyüme, cazip değerleme” başlığı altında değerlendirmesini yaptı.

Yapılan değerlendirmede şirketin gülü büyüme trendi yakaladığı kaydedildi. 2023 yılında reel olarak cirosunu yüzde 42, FAVÖK’ünü yüzde 32 artırmayı başardığı not edildi.

Ziyaretçi sayısının yüzde 19 arttığı, fatura sayısının ise yüzde 26 gibi bir büyüme sağladığı aktarıldı. Suwen’in 2024 yılında cirosunu reel yüzde 15 yükseltmesinin beklenildiği not edildi. Ayrıca kanal bazlı satışlarda fırsatların güçlü ve düzeli büyüme hedefinin olduğu aktarıldı.

Söz konusu raporda şu not edildi:

“Hem satış kanallarının güçlenmesi hem de agresif satış alanı büyümeleriyle beraber cazip değerleme oranlarına sahip olduğunu düşünüyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Türk Lirasının reel olarak değerlenmeye devam etmesinin yurt dışında marjların düşmesine sebep olabileceği not edildi.

Suwen Pardus
Kaynak: Pardus Portföy

Yapılan değerlendirmenin ardından şirketin SUWEN hisseleri için “AL” tavsiyesi geldi.

SUWEN hisseleri bugün açılışı 23,42 TL’den yaptı. Saat 10.45’te 24,64 TL’ye yükseldi. Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 24,3 TL’ye geriledi. 2022 yılında düşüşe geçen hisseler geçen yılı 25,68 TL’den kapattı. Hisseler yıllık bazda yüzde 47,62, aylık bazda yüzde 18,19, haftalık bazda yüzde 22,42 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.