Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tekstil Şirketi O Haberleri Yalanladı! Yasal Süreç Başlatıldı

Tekstil şirketi Mega Polietilen, KAP üzerinden şirket hakkında çıkan haberler ile ilgili açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Tekstil Şirketi O Haberleri Yalanladı! Yasal Süreç Başlatıldı
HABER GİRİŞ

Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bazı basın yayın organlarında çıkan haber ve yorumlar hakkında açıklamada bulundu.

Şirket hakkında, bazı basın yayın organlarında yalan, yanlış ve iftiraya varan karalayıcı haber ve yorumların yer aldığı duyuruldu.

Mega Polietilen Adıyaman’da bulunan tesislerinde yüzlerce kişi istihdam edildiğini duyurdu. Tesisin tüm yasal izinleri aldığı ve olağan faaliyetlerine devam ettiği not edildi. Söz konusu tesiste çalışanların her türlü haklarının zamanında ve eksiksiz ödenmekte olduğu paylaşıldı. Bu konuda çıkan haberlerin iddiaların tamamının asılsız olduğu aktarıldı.

Yasal Süreç Başlatıldı

Şirket açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Söz konusu iddialar, Adıyaman’da bulunan yerel bir sendika yetkililerinin, şirketimizi karalamak, itibarını zedelemek, çalışanlarımızı kendi sendikalarına üye yapmak ve Şirket yönetimine şantaj yaparak bazı sonuçlar elde etmek amacıyla ortaya atmış olduğu yalan ve iftiralardır. Habere konu iddiaları ortaya atan kişiler hakkında Şirketimiz tarafından yasal süreç başlatılmıştır.”

GCM Yatırım Banner

Şirketin faaliyetlerinin olumsuz etkilenmesinin söz konusu olmadığı aktarıldı.

Şirketin borsada işlem gören MEGAP hisseleri haftanın son işlem gününde tavan yaptı. Hisseler 5,20 TL’den 5,72 TL’ye yükseldi. Hisseler yıllık bazda yüzde 73,86 kazandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın