Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tekstil Şirketi için Hedef Fiyat 145 TL Olarak Belirlendi

Borsa İstanbul’da işlem gören Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri’nin hisseleri için hedef fiyat açılandı. Rapor Trive Yatırım’dan geldi. İşte detaylar;
Tekstil Şirketi için Hedef Fiyat 145 TL Olarak Belirlendi
HABER GİRİŞ

Yılın son aylarında Borsa İstanbul BIST 100 endeksi beklentilerin çok altında bir performans sergileyerek dikkatleri üzerine çıktı. 2022 yılında ve 2023’ün ilk aylarında güçlü yükselen Borsa İstanbul BIST 100 endeksi, 2 Ekim’de ulaştığı 8562 puandan oldukça uzakta.

27 Aralık saat 14.30 itibarıyla yüzde 0,2 düşüşle 7285 puandan işlem gören endeks, düşük işlem hacmi, yabancı para girişi olmaması ve 2024’te yapılacak seçimlerden kaynaklanan belirsizlik ile toparlanmakta güçlük çekiyor.

Bu süreçte aracı kurumlar pozitif performans gösterebilecek şirketlere yönelik raporlarını yatırımcılarla paylaşarak tercihlere ışık tutuyor. Trive Yatırım Menkul Değerler, Vakko Tekstil ve Hazır Giyim Sanayi İşletmeleri A.Ş (VAKKO) için raporunu paylaştı.

Şirketin sektörde tanınan lüks moda şirketi ve markası olduğunu ve 1934’te kurulduğuna dikkat çekildi. Vakko gibi giyim segmenti geniş ve üst düzey pazara sahip olan şirketlerin diğer şirketlere göre enflasyondan daha az etkilendiği aktarıldı. Tüketicilerin lüks mallara yönelik artan fiyatı ödemeye hazır olduğundan bu şirketin daha dayanıklı olduğu ifade edildi.

Tekstil Şirketi için Hedef Fiyat Belirlendi: 145 TLKaynak: Trive Yatırım

GCM Yatırım Banner

Trive Yatırım, VAKKO’nun FAVÖK marjında ciddi avantaj olduğunu şirketin sağlam bir geçmişe sahip olduğunu paylaştı. Şirketin güçlü bir işletme olduğu ve Türkiye’de yerel pazarda çok iyi bilinen bir marka olduğu vurgulandı. Şirketin varlıklarının, özsermaye marjının ve getirisinin etkileyici olduğu belirtildi.

VAKKO’nun bu güçlü faktörlere rağmen ucuz kaldığına dikkat çekildi. VAKKO için tavsiye 144,94 TL hedef fiyat ile “al” olarak başlatıldı. Hisse için yüzde 110 potansiyele işaret ediliyor.

VAKKO, 2023’ün 9 aylık döneminde geçen yıla göre hasılatını yüzde 93 artırarak 5 milyar TL’ye, brüt karını yüzde 87 artışla 3,2 milyar TL’ye, net karını ise yüzde 70 artışla 1 milyar TL’ye çıkardı.

Tekstil Şirketi için Hedef Fiyat Belirlendi: 145 TLKaynak: Paratic Piyasalar

Trive tarafından paylaşılan raporun ardından VAKKO hisselerinde güçlü bir yükseliş görüldü. BIST 100 endeksi yüzde 0,3 düşüşle 7274 puandan işlem görürken VAKKO pozitif ayrıştı. Hisseler yüzde 6 artışla 73,25 TL’den işlem görüyor. Borsa İstanbul’da son dönemde görülen sert düşüşlerden payını alan VAKKO, haftalık yüzde 2, aylık ise yüzde 8,8 değer kaybetti.

Yıllık bazda yüzde 21,2 oranında artan VAKKO, yıllık en düşük 40,7 TL, en yüksek ise 114 TL seviyelerini gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.