Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tekstil Devinin Payları Toplanıyor: Bir Haftada İkinci Alım!

DAGİ Giyim Yönetim Kurulu Başkanı, bir hafta içinde ikinci defa pay alımı yaparak 14 milyon TL’yi aşkın nominal değerli hisse satın aldığını duyurdu.
Tekstil Devinin Payları Toplanıyor: Bir Haftada İkinci Alım!
HABER GİRİŞ

Tekstil sektörünün bilinen ismi DAGİ Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin pay alım-satım işlemleri sürüyor. Geçen hafta yapılan açıklamada şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Nedim Koç’un 6,8 milyon TL nominal değerli pay alımının devamı geldi.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı pay alım satım bildiriminde, Koç’un 7,5 milyon TL’yi aşkın pay alımında bulunduğu bildirildi.

Açıklamada, dün 13,19 TL fiyat ile 7.570.235,9 TL nominal değerli şirket paylarının alış işleminin gerçekleştirildiği kaydedildi.

İşlemlerin A1 Capital Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla ve Mahmut Nedim Koç tarafından yapıldığı açıklandı.

Son işlemle birlikte Koç’un Dagi Yatırım Holding A.Ş. sermayesindeki paylarının 19 Aralık 2023 tarihi itibarıyla yüzde 41,21 olduğu duyuruldu.

GCM Yatırım Banner
Dagi Hisse 20.12.2023
Kaynak: Paratic Piuyasalar

Borsada yatırımcısının beklentisini havada bırakan şirket hisseleri (DAGI), yıllık primini yüzde 10 ile sınırlı tuttu.

Negatif bölgeden ayrılamayan hisseler aylık yüzde 15, haftalık ise yüzde 11 kayba işaret etti. Bugün de düşüşten sıyrılamayan DAGI, yılbaşından bu yana 5 TL ile 10 TL bandında hareket ederken, TSİ 11.56 itibarıyla 7,69 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.