Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketinden Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Hamlesi!

Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstrisi A.Ş. tarafından kayıtlı sermaye tavanına ilişkin SPK’ya başvuru yapıldığı duyuruldu. Detaylar şöyle...
Teknoloji Şirketinden Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı Hamlesi!
HABER GİRİŞ

Borsada işlem gören Yeo Teknoloji Enerji ve Endüstrisi tarafından yatırımcıları ilgilendiren duyurular gelmeye devam ediyor. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na kayıtlı sermaye tavanına ilişkin açıklama yapıldı.

KAP’a gönderilen açıklamada kayıtlı sermaye tavanının oranına ve geçerlilik süresine ilişkin Sermaye Piyasası Kurumu’na (SPK) başvuru yapıldığı bildirildi. Buna göre kayıtlı sermaye tavanı 100 milyon TL’den 2,6 milyar TL’ye yükseltilmesi hedeflemiyor. Bu sürenin ise 2028 sonuna kadar uzatılması için başvuru yapıldığı belirtildi.

KAP’a gönderilen bildirimde, “Şirketimiz kayıtlı sermaye tavanının 100.000.000 TL’den 2.600.000.000 TL’ye yükseltilmesi ve kayıtlı sermaye tavan süresinin 2028 yılı sonuna kadar uzatılması amacıyla Şirket Esas Sözleşmesinin 6’ıncı maddesinin ekteki şekilde tadil edilmesine yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na 13/12/2023 tarihinde başvuru yapılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

SPK’ya yapılan başvuru, şirket tarafından fabrika yatırım duyurusunu takip ediyor. Duyuruda şirket iştiraki Reap Batarya Teknolojileri A.Ş. bünyesinde devam eden giga fabrika yatırımı finansmanında kullanmak üzere uzun vadeli kredi sağlandığı bilgisi verildi.

YEOTK hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu duyuruların ortasında şirket hisseleri günlük bazda düşüşü ile dikkat çekiyor. YEOTK günlük bazda yüzde 4’ün üzerinde kayıpla 198 TL seviyesinden işlem görüyor. Hisse senedinin değeri Eylül’de 286 TL ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.