Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketinden Borçlanma Açıklaması!

Skyalp Finansal Teknolojiler, KAP üzerinden iştirakinin borçlanması hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Teknoloji Şirketinden Borçlanma Açıklaması!
HABER GİRİŞ

Skyalp Finansal Teknolojiler ve Danışmanlık A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden iştirakin paya dönüştürülebilir finansman sağlanması hakkında açıklamada bulundu.

KAP üzerinden açıklamada bulunan şirket, yüzde 3,165 oranında iştirak ettiği Tenk Bilişim Teknolojileri Danışmanlık A.Ş.’ne toplamda 900 bin dolar tutarına kadar paya dönüştürülebilir borç finansmanı
sağlanmasına ilişkin sözleşme imzalandığını ve ilk faz tutarı olarak 500 bin dolar ödeneceği ve ilk fazda borç olarak verilen finansmanın paya dönüşümü ile ikinci faz borç finansmanın verilmesi hususunun Teklifimgelsin’in belirli hedeflere ulaşması halinde gerçekleştirilmesi durumunda yapılacağı bilgisini daha önce duyurmuş olduklarını bildirdi.

Söz konusu açıklamada gelinen aşamada ikinci faz tutarı olarak 400.000 doların bugün itibariyle ödenmiş olup, ilk fazda borç olarak verilen finansmanın paya dönüşüm işlemlerine başlanmış olduğu aktarıldı.

SKYALP Finansal Teknolojiler
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (SKYLP) yapılan açıklama ile anlık yükselişe geçti. 101,70 TL’den işlem gören hisseler 105 TL’ye fırladı.

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler yüzde 0,95’lik düşüş ile 104 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.