Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketi Milyon Dolarlık Sözleşme Daveti Aldı

Kontrolmatik Teknoloji, Macaristan'da bulunan şubesinin milyon dolarlık sözleşme için davet aldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Teknoloji Şirketi Milyon Dolarlık Sözleşme Daveti Aldı
HABER GİRİŞ

Teknoloji sektörünün önde gelen şirketlerinden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş ilişkisini duyurdu.

Şirket, Macaristan şubesinin yurt dışında bulunan bir müşteri ile anlaşma yaptığını açıkladı.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş Magyarorzagi Fioktelepe (Hungarian Branch) yurt dışında bulunan bir müşteriden 132kV Mobil Şalt sahası projesi için sözleşme davet yazısı almıştır.

Söz konusu açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Kesin kapsam 17.850.800,00 dolar, opsiyonel kapsam 9.645.260,00 dolar olmak üzere proje toplam tutarı 27.496.060,00 dolardır.”

GCM Yatırım Banner

Yeni iş ilişkisinin ortaklık faaliyetlerine etkisi olumlu bekleniyor.

Kontrolmatik Teknoloji’nin (KONTR) hisseleri bugün açılışı 202,20 TL’den yaptı. 200 TL’ye kadar düşüşe geçen hisseler yeni iş ilişkisi ile 204,7 TL’ye kadar yükseldi. KONTR hisseleri yıllık bazda yüzde 32,29 kazandırırken, aylık bazda yüzde 24,72 kaybettirdi. Haftalık bazda ise yüzde 0,78 kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.