Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Şirketi 49 Yıllık Lisans İşletme Hakkını Sürdürecek

Geçen yıl yatırımcıya kaybettiren şirket Mia Teknoloji A.Ş., KAP üzerinden Tripy Mobility hakkında açıklamada bulundu. Hisselerde son durum ne? Detaylar haberde....
Teknoloji Şirketi 49 Yıllık Lisans İşletme Hakkını Sürdürecek
HABER GİRİŞ

Halka arz olan şirketler arasına 2021 yılında katılan ve geçen yıl Kasım ayında bedelsiz bölünmesiyle hisseleri büyük değer kaybeden şirket Mia Teknoloji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Tripy Şarj Hizmet Yönetmeliği hakkında açıklama bulundu.

Şirket, Tripy Mobility Teknoloji iş geliştirme faaliyetleri kapsamında Resmi Gazete’de yayımlanan “Şarj Hizmet Yönetmeliği Üçüncü Bölüm Madde 21 2. Fıkra ile ilgili 32262 Sayılı Karar” kapsamında duyuruda bulundu.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında bugün itibarıyla en az 50 adet elektrikli araç şarj istasyonu işletilmesi koşulu uyarınca Tripy Mobility Teknoloji’nin istenen şartları sağladığı aktarıldı. 49 yıllık lisans işletme hakkını sürdürmeye hak kazandığı bildirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

“Tripy Mobility Teknoloji olarak EPDK tarafından tanımlanan Yeşil Şarj İstasyonu kapsamında da 2024 yılı içerisinde şarj istasyonlarımızı Yeşil Şarj İstasyonu’na çevirmek için GES yatırımlarına başlama noktasında hazırlıklarımızı planlamaktayız.”

GCM Yatırım Banner

Hisselerde Son Durum Ne?

Şirketin borsada işlem gören hisseleri (MIATK) bugün açılışı 43,80 TL’den yaptı. Hisseler saat 10.15’de 45,84 TL’ye kadar yükseldi.

Haftalık bazda yüzde 35’den, aylık bazda yüzde 25’den fazla kazandırdı. Şirketin hisseleri 29 ve 30 Ocak’ta tavan gördü.

2021 yılında 15,80 TL’den halka arz olan şirketin hisseleri, geçen yıl Kasım ayında bedelsiz bölünme öncesinde 700-750 TL arasında seyrediyordu. Bedelsiz bölünme sonrasında 56 TL seviyesine gerilemişti.
Hisseler geçen yıl kapanışı 36,1 TL’den yaptı.

Hisseler yazım sırasında 45,5 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın