Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Devinin Hisseleri Yeni Proje Haberiyle Tavana Koşuyor

Kamu projelerine yoğunluk veren MİA Teknoloji, son iş ilişkisini Türkmenistan’a taşıdı. Şirket yeni projesini duyurduğu günde hisselerini pozitif tabloya ekledi.
Teknoloji Devinin Hisseleri Yeni Proje Haberiyle Tavana Koşuyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyon dolarlık siparişleri ve aldığı kamu projeleriyle öne çıkan MİA Teknoloji A.Ş.’den Türkmenistan ile imzalanan niyet mektubuna ilişkin açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamasını paylaşan şirket, MİA Teknoloji’nin bağlı ortaklıklarından olan Tripy Mobility Teknoloji A.Ş.’nin Türkmenistan’daki akıllı şehir projesi için uygun görüldüğünü bildirdi.

Açıklamada, bu yıl Haziran ayında Türkmenistan’ın ilk akıllı şehri olarak tanıtımı yapılan Arkadağ Akıllı Şehri başta olmak üzere, Türkmenistan genelinde kullanılacak olan elektrikli bisikletin satışı için dün itibarıyla niyet mektubu imzalandığı kaydedildi.

İmzalanan niyet mektubu sonrasında tarafların yeni projeler için de görüşmeleri sürdürdüğü aktarıldı.

MİA Teknoloji Hisse 14-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Başka ülkelerle geliştirdiği iş ilişkilerini bildirdiği günde MİA Teknoloji hisseleri (MIATK) tavana yakın yükseliş yaşadı.

TSİ 10.40 itibarıyla yaklaşık yüzde 9 artan şirket hisseleri 805.5 liradan işlem gördü. Borsada yıldızı parlak olan şirket, yatırımcısına yıllık yüzde 650 oranında kazanç sağladı. Aylık sunduğu kazanç yüzde 60’ya yakın olurken haftalık performansta hisseler yüzde 20 artışla fiyatlandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın