Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Devi Yeni Anlaşmasını Duyurdu: Değeri 253 Milyon TL!

Teknoloji ve enerji şirketi Kontrolmatik değeri 250 milyon TL’yi aşan yeni sözleşmesini duyurdu. Ayrıntılar geliyor…
Teknoloji Devi Yeni Anlaşmasını Duyurdu: Değeri 253 Milyon TL!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş (KONTR) tarafından yeni iş ilişkisinin duyurusu yapıldı. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen bildirimde anlaşmanın detaylarına dair bilgilere yer verildi.

Kontrolmatik açıklamasında, İc İçtaş Güneş Enerji Üretim ve Tic. A.Ş. ile “Erzin-2 GES Projesi için Mühendislik, Ekipman Tedarik ve Devreye Alma İşleri” kapsamında anlaşma yapıldığını duyurdu.

Açıklamada, bugün itibarıyla KDV hariç, 3.250.000,00 dolar ve 158.762.645,48 TL toplam tutarında sözleşme imzalandığı kaydedildi. Sözleşme bedelinin KDV hariç güncel kurla toplam 253.030.845,48 TL olduğu bildirildi.

Son anlaşma, Astor Enerji ile yapılan 7,95 milyon dolarlık duyuruyu takip ediyor. Duyuru sonrası şirket hisselerinde yüzde 1’in üzerinde günlük yükseliş meydana geldi ve 216 TL’ye çıktı. KONTR hisseleri Eylül ayında 351 TL’ye kadar çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

KONTR hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisse senedinin değerinde o tarihten bu yana kayıpların arttığı görülüyor. Kontrolmatik, enerji ve teknoloji sektörlerine katma değerli ürün ve servisler sunan bir mühendislik şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.