Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teknoloji Devi Gücünü Büyütürken Hisseler Yeşili Gösterdi

Alanının öncü teknoloji markası Smart Güneş Teknolojileri, borsada kayıplarını silmeye başlarken gücünü artıracak yeni bir şirket kurulumu açıklaması geldi.
Teknoloji Devi Gücünü Büyütürken Hisseler Yeşili Gösterdi
HABER GİRİŞ

Çalışanları Gebze organize sanayi bölgesinde (OSB) greve giden ve Birleşik Metal İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesinde uzlaşı sağlayan Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den yeni bir şirket kurulumu açıklaması geldi.

Yeni şirket kurulumuna ilişkin özel durum açıklamasında bulunan şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı açıklamada, Smart Güneş Teknolojileri’’nin güneş paneli hücre üretimi için yüzde 100’lük paya sahip olduğu bir şirket kurduğu bildirildi.

Unvanı, Smart Güneş Paneli Hücre Üretim Teknolojileri A.Ş. olan şirketin sermayesinin 50 milyon TL olduğu açıklandı. Tescil işlemlerinin ise tamamlandığı kaydedildi.

Smart Güneş Teknolojileri Hisse 30-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Geçen yıl Mart ayında halka arz olan ve arzında 9,5 kat talep gören Smart Güneş Teknolojileri’nin halka arzının toplam büyüklüğü ise 535 milyon liraya yakın olmuştu.

SMRTG koduyla 14 TL’den işleme başlayan şirket hisseleri bu yıl Temmuz ayının son haftası itibarıyla kazancıyla öne çıkmış ancak ilerleyen günlerde BIST 100 endeksinin düşüş sarmalına kapılmıştı.

GCM Yatırım Banner

Son günlerde toparlanan hisseler TSİ 11.34 itibarıyla yüzde 6’ya yakın artıda 65,25 liradan fiyatlandı. Yıl içerisinde 100 liraya kadar koşan hisselerin dip seviyesi 25 lira oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın