Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Teklif Kabul Edildi! Borsadaki Enerji Devi Görüşmelere Başladı

Orge Enerji A.Ş., KAP'a yaptığı bildirimde 360 günde bitirilmesi planlanan büyük çaplı bir iş için verdikleri teklifin kabul gördüğünü duyurdu. Detaylar;
Teklif Kabul Edildi! Borsadaki Enerji Devi Görüşmelere Başladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem gören Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İzmir Amerikan Hastanesi projesine ilişkin sözleşme görüşmelerine başlanması hakkında bilgilendirmede bulundu.

Orge Enerji’nin Teklifi Kabul Edildi

Açıklamada, İzmir Amerikan Hastanesi Projesi’nin elektrik işlerinin yapımına yönelik verilen teklifin kabul edildiği hususunun işveren taraf olan Algoritma Sağlık Hizmetleri A.Ş. tarafından şirkete bildirildiği ifade edildi.

81.255 USD+KDV ve 2.925.603 EUR+KDV ve 58.208.293 TL+KDV’lik kabul gören teklif sonrasında işveren ile sözleşme görüşmelerine başlandığı bilgisi verildi.

Alınan işin 360 gün içinde bitirilmesinin planlandığı belirtildi.

Sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamaların paylaşılacağı da bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Kasım ayının başlarında 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal raporunu paylaşan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş. yılın üçüncü çeyreği için 123.032.754 TL net kar açıklamış, böylece 9 aylık toplam kar 349.873.606 TL olmuştu.

ORGE Hisseleri Günü Yükselişle Tamamladı

ORGE hisseleri, haftanın dördüncü işlem gününde yüzde 0,8’lik yükseliş göstererek günü 68,4 TL seviyesinde kapattı.

ORGE Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler, haftalıkta yüzde 23,9, aylıkta ise yüzde 35 oranında yeşil yaktı. ORGE’ye yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına yüzde 117,7 oranında getiri sağladığı görülüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.