Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TEİAŞ Elektrik Santrallerine Milyonluk Ödeme Yapacak

Türkiye Elektrik İletim AŞ, elektrikte sürdürülebilirlik ve arz güvenliğini sağlamak amacıyla santrallere 323,7 milyon liralık ödeme yapacak.
TEİAŞ Elektrik Santrallerine Milyonluk Ödeme Yapacak
HABER GİRİŞ

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ), kapasite mekanizmasından yararlanan üretim tesislerine yapılacak ödemelerin yer aldığı liste yayımlandı. Kasım ayı için yapılacak kapasite ödemesi belli oldu.

Buna göre 44 elektrik üretim santraline Kasım ayı için 323 milyon 799 bin 689 lira kapasite ödemesi yapacak.

Söz konusu ödeme mekanizma kapsamında yer alan 50 santralden 44’üne yapılacak. Listeye göre en yüksek ödeme yerli kömürle çalışan elektrik santrali Çelikler Seyitömer Elektrik Üretim AŞ’ye yapılacak.

Miktar 18 milyon 643 bin 842 lira olacak.

Listeye göre ikinci sırada Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ yer aldı. Bu şirkete 17 milyon 811 bin 870 lira ödeme yapılacak.
Sonrasında 16 milyon 040 bin 151 TL ile Hidro-Gen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş., 14 milyon 890 bin 228 TL ile Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş.,14 milyon 851 bin 905 TL ile İzmir Elektrik Üretim Ltd. Şti. geldi.

GCM Yatırım Banner

TEİAŞ kapasite mekanizması kapsamında elektrikte sürdürülebilirlik ve arz güvenliğini sağlamak amacıyla santrallere kapasite ödemesi yapıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.