Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TEB ve Albaraka Türk’ten Çalışanların Maaşlarına Zam

Bankalardan çalışanların ücretlerine zam yapıldığına açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bu bankaların arasına TEB ve Albaraka Türk'te eklendi. Detaylar haberde...
TEB ve Albaraka Türk’ten Çalışanların Maaşlarına Zam
YAYINLANMA ZAMANI

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Albaraka Türk Katılım Bankası çalışanların maaşlarına zam yapılması hakkında açıklama yaptı.

TEB, çalışanlara unvan ve performans bazında çok farklı oranlarda zam yaptığını açıkladı. Zam aralığının yüzde 26 ile yüzde 55 arasında gerçekleştiği açıklandı. Ortalama yüzde 35 oranında zam yapıldığı duyuruldu.

Banka tarafından alt unvanlara yüzde 55, üst unvanlara ise yüzde 26 zam uygulandığı ifade edildi.

TEB tarafından kısa bir süre önce 60 TL olan yemek ücretinin 2023’te 100 TL olacak güncellendiği aktarıldı. Böylece günlük yemek ücretlerine yüzde 66 zam yapıldığı duyurulmuştu.

Albaraka Türk’ten Çalışanların Maaşlarına Zam

TEB’in yanında Albaraka Türk’te çalışanlarının maaşlarına zam yaptı.

GCM Yatırım Banner

Buna göre banka tarafından yapılan açıklamada zam oranının performans, piyasa verisi, iç denge, çalışanların gelişimini destekleme ilkesi ve enflasyon oranına göre belirlendiği açıkladı.

Ayrıca şubelerde performans bazlı prim sisteminin de devam edeceği belirtildi.

Çalışanlara unvan ve performans bazında zam yapıldığı ve aralığın yüzde 35 ile yüzde 55 arasında olduğu açıklandı. Alt unvanlara yüzde 55, üst unvanlara ise yüzde 35 zam uygulandığı duyuruldu.

Albaraka Türk, kısa süre önce yemek ücretini 2023 yılı için 120 TL olarak güncellemişti. Yüzde 85 zam yapılmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.