Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB’nin Açık Bankacılık Hizmetine Yapı Kredi de Katıldı

Yapı Kredi bugün yaptığı açıklama ile Merkez Bankası'nın Açık Bankacılık uygulamasını müşterilerine sunduğunu bildirdi. Detaylar haberde;
TCMB’nin Açık Bankacılık Hizmetine Yapı Kredi de Katıldı
YAYINLANMA ZAMANI

Yapı Kredi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) müşterilerin finansal verilerini izinleri ile diğer banka ya da kurumların erişimini sağlayan Açık Bankacılık hizmetini kullanıma açan ilk bankalardan biri oldu.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilip TCMB’nin kararıyla kullanıma sürülen Açık Bankacılık ile Yapı Kredi müşterilerinin de faydalanacağı bildirildi.

Banka müşterilerinin, Yapı Kredi Mobil ve internet şubesi üzerinden diğer kurumlarda bulunan vadesiz hesaplarını takip edip başka bankada bulunan hesaplarından para transferi işlemlerini de gerçekleştirebileceği söylendi.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Açık Bankacılık ile bankacılık müşterilerine uygun, katma değerli ürün ve hizmetler sunmanın rekabet açısından daha da kritik hale geleceğini söyleyerek fikir bildirdi.

Açık Bankacılık ile Sektördeki Rekabet Gücü Artacak

Açık Bankacılık’ın finans sektöründeki rekabeti artıracağını savunan Doğan, ürün ve hizmet kalitesinin gelişimine olumlu katkı sağlayacağına dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Bankalar ve diğer finansal kuruluşların yeni iş modelleri ile müşterilere yeni fırsatlar sunacağına işaret ederek, teknolojinin her geçen gün hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldiğini vurguladı. Artık tek bir noktadan bir çok çözümün karşılanabildiğini ekledi.

TCMB’nin Açık Bankacılık regülasyonu ile birlikte müşterilere söz konusu hizmeti sunma fırsatını elde ettiklerini vurgulayan Doğan, böylece müşterilerin tek bir noktadan hesaplarını takip edebileceğini kaydetti.

Müşterin bahsi geçen uygulama ile para transferlerini de yönetebileceğini söyledi. Uygulamanın yenilik için daha geniş alan yarattığı ve ürünlerde çeşitlilik fırsatları doğurduğuna dikkat çekildi.

Uygulama sayesinde müşterilerin ihtiyaç duydukları ürünleri ve hizmetleri daha iyi bir şekilde anlayıp onlara bu hizmetleri kolay ve hızlı bir şekilde sunmaya devam edeceği de eklendi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.