Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB Başkanı’nın Meclis’e Gideceği Tarih Netleşti

TCMB Başkanı Fatih Karahan, 2 hafta sonra bugün Meclis’te sunum yapmaya hazırlanıyor. Karahan’ın ajandasında yer alması muhtemel konu başlıkları haberde;
TCMB Başkanı’nın Meclis’e Gideceği Tarih Netleşti
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) başkanlık koltuğundan ayrılan Hafize Gaye Erkan’ın yerine 3 Şubat 2024 tarihinde gelen Fatih Karahan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gitmeye hazırlanıyor.

TCMB Kanunu’na göre Merkez’in faaliyetlerine ve para politikası uygulamalarına dair TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nu bilgilendirmekle yükümlü olan Karahan, göreve başlamasının ardından ilk kez Meclis’te milletvekilleriyle bir araya gelecek.

TCMB Başkanı’nın küresel gelişmeler başta olmak üzere mevcutta uygulamada olan ekonomi modeline ilişkin sunum yapması bekleniyor.

Sunumda, enflasyon konusu başta olmak üzere para politikasına dair açıklamalarda bulunması ve çizilen rotaya ilişkin detaylı bilgi vermesi planlanıyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AKP Samsun Milletvekili Mehmet Muş başkanlığında 4 Haziran Salı günü toplanacak olan komisyonda milletvekillerine sunum yapacak olan Karahan’ın TCMB’nin faiz kararlarına ilişkin de ipuçları paylaşması bekleniyor. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın