Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCMB Açıkladı: Yabancı Yatırımcı 3 Haftadır Hisse Satıyor

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, yurt dışında yerleşik kişilerin 9-13 Ekim haftasında 12,6 milyon dolarlık hisse senedi sattığını bildirdi. Detaylar haberde;
TCMB Açıkladı: Yabancı Yatırımcı 3 Haftadır Hisse Satıyor
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık olarak yayımlanan menkul kıymet istatistikleri açıklandı. Borsadaki işlemlerin raporlandığı istatistiklere göre 9-13 Ekim haftasında yurt dışı yerleşik kişiler 12,6 milyon dolarlık hisse senedi satışı gerçekleştirdi.

Merkez Bankası’nın verilerine göre 9-13 Ekim haftasında Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) kesin alım işlemlerinde 1,1 milyon dolar satış kaydedildi.

Yurt dışında yerleşiklerin DİBS ters repo satışları 1,2 milyon dolar olurken, DİBS teminat ve ödünç işlemlerinin gerçekleşmediği görüldü.

Yurt Dışı Yerleşiklerin 31,4 Milyon Dolarlık Hisse Senedi Stoku Var

Menkul kıymetler istatistiklerine göre 13 Ekim ile biten haftada Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) stokları ise 62,8 milyon dolar seviyesinde bildirildi. Şirket borçlanma senetleri alımları ise 1,7 milyon dolar seviyesine geriledi.

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stoklarının piyasa değeri 31 milyar 453 milyon 3 dolar olarak gerçekleşti.

GCM Yatırım Banner

13 Ekim ile biten haftadaki DİBS stokları incelendiğinde kesin alım stokları 1 milyar 106 milyon 2 dolar, ters repo stokları 1 milyar 192 milyon 6 dolar, teminat stoklarıysa 310 milyon 7 dolar oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.