Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCELL’den Birleşme Açıklaması! DOHOL ve KARTN’den Temettü Kararı

Borsa İstanbul’da işlem gören TCELL bağlı ortaklığı Beltel ile birleşimini, DOHOL ve KARTN ise temettü kararlarını paylaştı. İşte detaylar;
TCELL’den Birleşme Açıklaması! DOHOL ve KARTN’den Temettü Kararı
HABER GİRİŞ

Turkcell İletişim Hizmetleri (TCELL), Bağlı Ortaklığı Beltel Telekomünikasyon Hizmetleri’nin bütün aktif ve pasifleriyle devralınacağını duyurdu. Birleşme işlemi taraf şirketlerin 31/12/2022 tarihli finansal tabloları esas alınarak yapılacak. Şirket, birleşme nedeniyle sermayesinin artırılmayacağını bildirdi.

TCELL, günlük yüzde 1,3 artışla 32,4 TL’den işlem görüyor.

Doğan Holding

Borsa İstanbul’da DOHOL koduyla işlem gören Doğan Şirketler Grubu Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı.

TCELL’den Birleşme Açıklaması! DOHOL ve KARTN’den Temettü KararıKaynaklar: KAP

Şirket, 2022 yılı karından hisse başına brüt 0,07 TL, net 0,06 TL nakit temettü ödeme kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu. Ödemeler 31 Mayıs tarihinde yapılacak. Şirketin 2022’deki net karı 6 milyar TL seviyesindeydi.

GCM Yatırım Banner

DOHOL, günlük yüzde 3 artışla 9,2 TL seviyesinde.

Kartonsan

KAP üzerinden hissedarlarını kar payı dağıtımı hakkında bilgilendiren Kartonsan Karton Sanayi ve Ticaret (KARTN), pay başına brüt 1,83 TL, net 1,65 TL temettü ödenmesi kararının onaylandığını belirtti.

TCELL’den Birleşme Açıklaması! DOHOL ve KARTN’den Temettü KararıKaynak: KAP

Ödemeler 5 Nisan tarihinde yapılacak. Şirket 2022’de 705 milyon TL net kar bildirmişti. KARTN, günlük yüzde 1 yükselişle 69,7 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.