Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TCDD Taşımacılık Deprem Bölgesindeki Faaliyetleri Açıkladı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürlüğü, deprem bölgesinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgi verdi. Detaylar haberde;
TCDD Taşımacılık Deprem Bölgesindeki Faaliyetleri Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürlüğü (TCDD Taşımacılık), Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar deprem bölgesinde gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsetti.

TCDD Taşımacılık sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, kurum olarak depremzede vatandaşların bölgeden tahliyesi ve birincil ihtiyaçların ulaştırılması için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği bilgisi verildi.

55 Binin Üzerinde Yolcu Tahliye Edildi

Paylaşımda “Bugüne kadar 316 yolcu treni ile 55.714 yolcu, 48 yük treni ile 683 vagon yardım malzemesini ücretsiz taşıdık” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca, bugün için 16 yolcu treni ile depremzedelerin diğer illere taşınmasının ve 4 yük treni ile çeşitli insani ihtiyaç malzemesinin deprem bölgesine ulaştırılmasının planlandığı belirtildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TCDDTasimacilik

Başlayan Seferler de Duyuruldu

Kurumdan yapılan bir diğer açıklamada Ankara-Kurtalan-Ankara arasında hizmet veren Güney Kurtalan Ekspresi ile Ankara-Tatvan-Ankara arasında hizmet veren Van Gölü Ekspresi‘nin normal saat ve parkurunda seferlerine başladığı da iletildi.

GCM Yatırım Banner

Deprem bölgesinde bulunan depremzede vatandaşların tüm trenlerden ücretsiz yararlanmaya devam edeceği hatırlatıldı.

Bunun yanı sıra, 22.02.2023 tarihinden itibaren geçerli deprem bölgesinden hareketli tren sefer ve saatleri paylaşıldı:

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @TCDDTasimacilik

8 İstasyonda Barınma için Güvenli Ortam Oluşturuldu

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yalçın da Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu ve afetin yaşandığı ilk günden itibaren mesai arkadaşlarıyla birlikte sahada oldukları mesajını verdi.

Pulman, kuşetli ve yataklı vagonlarda konaklayan günlük ortalama 5 bin kişi için 8 istasyonda güvenli ortam oluşturarak, barınma sorununu çözdüklerini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.