Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TBMM’nin Başkan Adayı Belli Oldu: Numan Kurtulmuş

AK Parti ve MHP grupları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Numan Kurtulmuş’u aday gösterdi. İşte detaylar;
TBMM’nin Başkan Adayı Belli Oldu: Numan Kurtulmuş
Son Güncelleme: 
Yorum

Kabineyle ilgili kritik isimlerin açıklanmasının ardından gözler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çevrildi. Ak Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Ak Parti Grup Başkanvekilleri ile MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Başkanlığına Numan Kurtulmuş’un aday gösterildiği dilekçeyi Meclis Genel Sekreterliği’ne sundu.

Güler tarafından yapılan açıklamada İstanbul Milletvekili Özlem Zengin, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Ankara Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Çankırı Milletvekili Muhammet Akbaşoğlu ile birlikte İstanbul Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş’u 28. dönem başkanlığına aday gösterdiklerini paylaştı.

28. dönem içerisinde kaliteli bir yasama dönemi sağlanma konusunda Numan Kurtuluş’a güvendiklerini vurgulayan Güler, Türkiye yüzyılına yakışır bir dönemi gazi Meclis’te oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Seçim Ne Zaman?

Genel Kurul, Çarşamba günü saat 14:00’da toplanacak ve TBMM Başkanını seçecek. İçtüzüğe göre Başkanlık için bir yasama döneminde iki seçim gerçekleştiriliyor.

Seçim için yapılacak ilk iki oylamada üye tamsayısının üçte iki (400 oy), üçüncü oylamada üye tamsayısının salt çoğunluğu (301 oy) aranacak. Üçüncü oylamada sat çoğunluk sağlanmadığı durumda bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama için seçime gidilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu