Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TBMM’nin Başkan Adayı Belli Oldu: Numan Kurtulmuş

AK Parti ve MHP grupları, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Numan Kurtulmuş’u aday gösterdi. İşte detaylar;
TBMM’nin Başkan Adayı Belli Oldu: Numan Kurtulmuş
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kabineyle ilgili kritik isimlerin açıklanmasının ardından gözler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne çevrildi. Ak Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Ak Parti Grup Başkanvekilleri ile MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Başkanlığına Numan Kurtulmuş’un aday gösterildiği dilekçeyi Meclis Genel Sekreterliği’ne sundu.

Güler tarafından yapılan açıklamada İstanbul Milletvekili Özlem Zengin, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Ankara Milletvekili Leyla Şahin Usta ve Çankırı Milletvekili Muhammet Akbaşoğlu ile birlikte İstanbul Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş’u 28. dönem başkanlığına aday gösterdiklerini paylaştı.

28. dönem içerisinde kaliteli bir yasama dönemi sağlanma konusunda Numan Kurtuluş’a güvendiklerini vurgulayan Güler, Türkiye yüzyılına yakışır bir dönemi gazi Meclis’te oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

Seçim Ne Zaman?

Genel Kurul, Çarşamba günü saat 14:00’da toplanacak ve TBMM Başkanını seçecek. İçtüzüğe göre Başkanlık için bir yasama döneminde iki seçim gerçekleştiriliyor.

Seçim için yapılacak ilk iki oylamada üye tamsayısının üçte iki (400 oy), üçüncü oylamada üye tamsayısının salt çoğunluğu (301 oy) aranacak. Üçüncü oylamada sat çoğunluk sağlanmadığı durumda bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama için seçime gidilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın