Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TBMM’den Depremlerle İlgili Ortak Bildiri

TBMM’de deprem için ortak bildiri kabul edildi. Meclis Başkanı Şentop ve 5 parti grubunun imzasıyla hazırlanan bildirinin detayları geliyor…
TBMM’den Depremlerle İlgili Ortak Bildiri
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

TBMM Genel Kurulu, bugün saat 15.00’da Meclis Başkanı Mustafa Şentop yönetiminde toplandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Meclis Başkanı Şentop’un imzasıyla AK Parti, CHP, HDP, MHP ve İyi Parti gruplarının Kahramanmaraş merkezli depremlerle ilgili ortak bildiri yayımlandı.

Ortak bildiride, “Vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindeyiz.” mesajı verildi.

Son yüzyılın en büyük depremleri arasında kayda geçen bu felaket neticesinde binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği veya yaralandığı, çok sayıda insanın, soğuk kış şartlarında barınma imkanından mahrum kaldığı belirtilen bildiride şu ifadeler alıyor:

“TBMM Başkanlığı ve TBMM’de grubu bulunan tüm siyasi partiler olarak söz konusu depremlerde hayatını kaybeden insanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Halen enkaz altında bulunan vatandaşlarımıza bir an evvel ve sağ olarak ulaşılmasını temenni ediyor, bunun için her birimiz dua ediyoruz.”

“Acımız Tarifsizdir”

TBMM Başkanı Şentop, ortak bildiriyi okumadan önce 10 ili etkileyen depremler nedeniyle milletçe büyük bir acı yaşandığını dile getirdi. Depremde hayatını kaybedilenlere başsağlığı, yaralılara şifa dileklerini iletti.

GCM Yatırım Banner

Ortak bildiride “Acımız tarifsizdir.” vurgusu yapıldı ve bu kara günde devletin, bütün birimleriyle teyakkuzda olduğu, depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için tüm gayretiyle çalıştığı kaydedildi.

Meclisin, yaşananları her boyutu ile yakından izlediği, milletvekillerinin çoğunun çalışmaları izlemek ve yardım etmek amacıyla bölgeye intikal ettiği bilgileri paylaşıldı.

Aynı zamanda Türkiye’nin yanında depremden etkilenen KKTC, Suriye, Irak, Ürdün, Lübnan, Mısır, Filistin ve İsrail halklarına da geçmiş olsun dilekleri iletildi. Taziye ve destek mesajlar ile yardım gönderen ülkelere ve ülkemizin dört bir yanında yardıma katkı sağlayan vatandaşlara teşekkür edildi.

Ortak bildiride şu ifadeler kullanıldı:

”TBMM Başkanlığı ve TBMM’nde grubu bulunan 5 siyasi partinin temsilcileri olarak depremle sarsılan vatandaşlarımızın yanında ve hizmetindeyiz. Milletimizin, tarihinde yaşadığı benzer felaketlerde olduğu gibi bu acı günde de bağrında açılan derin yarayı, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde dayanışma ile aşacağına olan inancımız tam. Milletimizin başı sağ olsun.”

Şentop, yarın saat 14.00’te toplanmak üzere birleşimi kapattı. Genel Kurul sonrasında gazetecilerin OHAL kararına ilişkin sorusunu yanıt veren Şentop, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açıklanan OHAL kararının Meclise sunulacağını belirtti.

Bu kararı görüşmek için Genel Kurul çalışmalarına ara vermediklerini ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.