Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TBMM Başkanı Şentop: Kalıcı Tedbirlere Yönelik Adımlar Atılacak

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Diyarbakır'ın Sur ilçesinden deprem felaketine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar geliyor.
TBMM Başkanı Şentop: Kalıcı Tedbirlere Yönelik Adımlar Atılacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Dicle Nehri kıyısında kurulumu süren çadır kentteki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

Şentop, Türkiye’nin, deprem coğrafyasında yer aldığına işaret ederek, “Bundan sonra daha orta ve uzun vadede, daha kalıcı olarak hangi tedbirlerin alınması gerektiği konusunda da bazı adımlar atılmalı. Atılacak inşallah.” ifadelerini kullandı.

Şentop: Yüzyılın Felaketi Yaşandı

Kahramanmaraş merkezli olarak 6 Şubat’ta meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkım yaratan depremler için ‘yüzyılın felaketi’ tanımlamasının kullanıldığını hatırlatan Şentop, birkaç yüzyıldır gerçekleşmemiş büyüklükte bir felaketle karşı karşıya kalındığını söyledi.

Bölgeye gelindiğinde felaketin anlatılandan daha büyük olduğunun görüldüğünü belirten Şentop, “Sadece bizim şahsi yorumumuz, arkadaşlarımızın yorumu değil, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü de geldi, bölgeyi gezdi. ‘Yüzyılın en yıkıcı afet ile karşı karşıyayız’ diye açıklama yaptı.” diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop, Diyarbakır’da büyük ölçüde arama kurtarma ve enkazın kaldırılması yönündeki çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Vatandaşların özellikle barınma ihtiyacıyla ilgili olarak birçok yerde çadırlar kurulduğunu aktaran Şentop, “Burada da şimdilik 1400 daha sonra 2 bin 200’e ulaşacak bir sayıda çadırla vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçları karşılanacak.” açıklamasında bulundu.

Felaketin başından itibaren devlet ve milletin el ele verdiğine, Türkiye’nin her yerinden hali vakti yerinde olan olmayan bütün vatandaşların, her türlü imkanlarını deprem bölgesine yönlendirdiğini sözlerine ekledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu