Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Emekli Maaşı Açıklaması

TBMM Başkanı Kurtulmuş, emekli maaşında yapılacak düzenlemeyle ilgili yürütülen çalışmalara ilişkin detay verdi. Ayrıntılar haberin içerisinde;
TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan Emekli Maaşı Açıklaması

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya gelerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Emekli maaşlarına yapılacak düzenlemeye değinen Kurtulmuş, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın düzenlemeye ilişkin çalışmaları titizlikle yürüttüklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, emeklileri ihmal etmek veya onları yok saymak mümkün değildir iradesine işaret eden Kurtulmuş, bu sebepten konu hakkında hükümetin kararı doğrultusunda çalışmanın tamamlanıp Meclis’e gönderileceğini söyledi.

Emekli maaşlarına yapılacak zamma ilişkin düzenlemenin Meclis’e sunulduğu zaman konuyu hızlandıracaklarına ve kararı Meclis’in vereceğine dikkat çekti.

Yeni Anayasa Türkiye’nin Boynunun Borcudur

Yeni bir anayasa yapmanın Türkiye’nin boynunun borcu olduğunu savunan Kurtulmuş, yeni anayasanın Cumhuriyet’in ikinci asrına yakışan önemli bir adım olacağını kaydetti.

Anayasanın millet için yapıldığını ileri sürerek, “Milletin anayasaları olur, milletin beklentileri olur. Bunları karşılayabilecek bir çalışma olabilir kanaatindeyim. Muhalefete de tavsiyem ön yargısız, reddetmeksizin bu çalışmalara olumlu ve pozitif destek vermeleridir.” ifadelerini kullandı.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

1982 Anayasası’nın 19 kez değiştirildiğini söyleyen Kurtulmuş, anayasanın ruhu ve esas kaidesinin hala durduğu için bir anayasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Bu 4 temel hukuk metninin daha demokratik hale getirilmesi, milleti taşıyabilecek bir güce kavuşturulabilmesi de TBMM’nin önemli sorumluluklarındandır.”

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu