Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TBB Afet Bölgesinde Hizmet Veren Kanalları Duyurdu

Bankacılık sektörünün deprem bölgesinde hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi için çalışmalar sürüyor. TBB, afet bölgesindeki hizmetleri kamuoyuna duyurdu...
TBB Afet Bölgesinde Hizmet Veren Kanalları Duyurdu
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz gün depremden etkilenen banka müşterilerine yönelik alınan kararları duyuran Türkiye Bankalar Birliği’nden (TBB) yeni açıklama geldi. Bankaların deprem bölgesinde faaliyet gösteren hizmet kanalları hakkında kamuoyu duyurusunda bulunan TBB, sektörün tüm imkanlarıyla deprem bölgesinde bankacılık hizmetlerinin kesintisiz sürdürülmesi ve hizmet ağının hızlı bir şekilde daha yaygın hale getirilmesi çabasında olduğunu belirtti.

Duyurunun, deprem bölgesinde faaliyet gösteren bankaların şube, ATM ve geçici hizmet birimlerinin sayısı hakkında kamuoyunu bilgilendirme amacı taşıdığını aktardı.

TBB’nin açıklamasına göre bölgede şube sayısı 16 Şubat 2023 tarihi itibarıyla 870’ken fiziki hizmet sunulan şube sayısı 448 oldu.

Afet Bölgesinde Hizmet Veren Kanallar
Kaynak: TBB

Bununla birlikte bölgedeki 4 bin 131 ATM’nin 2 bin 977’sinden hizmet sunulduğu eklendi. 16 Şubat itibarıyla 41 mobil şube ve 4 konteyner hizmet verirken bu kanalların yanı sıra, 16 geçici hizmet noktasında müşterilerin talepleri karşılanmaya çalışılmaktadır.

Çalışmalar sayesinde, 10 Şubat Cuma günü ve 16 Şubat Perşembe tarihleri arasında, 212 şube ve 209 ATM yeniden hizmet verebilir hale getirilmiştir. Kısa vadede konteyner şubelerin sayısının artırılması, eş zamanlı olarak fiziki şubelerin devreye alınabilmesi amacıyla gerekli hazırlıklar sürdürülmektedir.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.