Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bankalar Birliği’nden Depremden Etkilenen Müşteriler için Tavsiyeler

Türkiye Bankalar Birliği, depremden etkilenen müşterilere yönelik olarak tavsiye niteliğinde aldığı ek kararları duyurdu.
Bankalar Birliği’nden Depremden Etkilenen Müşteriler için Tavsiyeler
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), depremden etkilenen banka müşterilerine yönelik alınan kararlara ilişkin kamuoyu duyurusunda bulundu. Yapılan yazılı açıklamaya göre TBB Yönetim Kurulu, 14 Şubat 2023 tarihli toplantısında deprem bölgesindeki çalışmaları görüştü.

Bölgede hemen her noktada müşteri taleplerinin kesintisiz sürdürülmesi amacıyla fiziki şube, ATM, mobil şubeler ağı ile hizmet verildiği değerlendirildi.

Hizmet ağının kısa sürede daha da genişletilmesi üzerine konuşulurken TBB, depremden etkilenen müşterilere yönelik olarak tavsiye niteliğinde bazı ek kararlar aldı.

Alınan kararlar 4 ana maddede toplandı. İlki, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerindeki bireysel ve gerçek kişi ticari işletmeleriyle ilgili olarak alındı.

İkincisi deprem bölgesinde yer alan diğer illerdeki bireysel ve gerçek kişi ticari işletmelerinin kredi borçlarının/taksitlerinin ve gayrinakdi kredi komisyonlarının 1 ay faizsiz olarak ertelenmesi oldu.

GCM Yatırım Banner

Diğer iki tavsiye ise şöyle belirtildi:

“Yukarıdaki kapsam dışında kalan, deprem bölgesinde yer alan ve depremden zarar gören müşterilerimizin talep etmesi ve zarar gördüklerini belgelendirmeleri halinde müşteri bazında değerlendirilmek üzere, mevcut kredi borçlarına / taksitlerine erteleme imkânının sunulması (31.08.2023 tarihine kadar),

Depremde vefat eden bireysel ve gerçek kişi ticari müşterilerimizin kredi borçlarının, krediye konu sigorta ödemelerinin kredi borcuna mahsup edilmesi, sonrasında kalan borçlarının ise silinmesi”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.