Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tayvan’ın Yardımları Sürüyor: 32 Milyon Dolarlık Bağış Toplandı

Depremin ardından çok sayıda ekip ve yardım malzemesi gönderen Tayvan’ın destekleri sürüyor. Yardım kampanyasını kapatmayan Tayvanlılar milyon dolarlık bağış topladı.
Tayvan’ın Yardımları Sürüyor: 32 Milyon Dolarlık Bağış Toplandı
HABER GİRİŞ

Tayvan Cumhurbaşkanı ve yardımcısının maaşlarını Türkiye’deki depremzedelere bağışlamasının ardından Tayvan halkından aynı seferberlik geldi. Türkiye’deki depremzedelere gönderilecek yardım malzemesi için kampanya düzenleyen Tayvanlılar, nakdi yardımda da bulundu.

Depremin yaşandığı günden hemen sonra açılan yardım hesaplarında biriken bağış miktarı yaklaşık 32,75 milyon dolara karşılık gelen, 1 milyar yeni Tayvan dolarına ulaştı.

Yardım hesabına gönderilen bağışların depremin üçüncü haftasında da devam ettiği ve kampanyanın 1 ay süreceği açıklandı.

6 Mart’a kadar sürecek yardım kampanyasında biriken bağışlar, depremzedelere yardım edilmesi için Türkiye’ye aktarılacak.

Türk Ticaret Ofisi’nin koordinasyonunda ve Tzu Chi Vakfı işbirliğinde yürütülen kampanyada, Tayvan’ın gönderdiği insani yardım malzemeleri, afetin yaşandığı ilk günlerde deprem bölgesine ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Taipei hükümeti, depremde büyük yıkım yaşayan Türkiye’ye 130 kişilik iki arama kurtarma ekibi göndermiş, enkaz altından çok sayıda vatandaşın çıkarılmasına yardım etmişti.

Tayvan Cumhurbaşkanı ve yardımcısının bir aylık maaşlarını bağışlamalarına ek olarak, hükümet Ankara’ya 2 milyon dolar nakit yardım sözü vermişti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın