Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tayvan Cumhurbaşkanı Maaşını Depremzedelere Bağışlayacak

Tayvan Cumhurbaşkanı ve Yardımcısı, Türkiye'nin yeniden inşasına yardımcı olmak için maaşlarını bağışlayacaklarını açıkladılar. Detaylar haberde;
Tayvan Cumhurbaşkanı Maaşını Depremzedelere Bağışlayacak

Türkiye, en büyük yıkımıyla mücadele ederken uluslararası destekler devam ediyor. Facianın büyüklüğü gün geçtikçe artarken, bir yardım eli de Tayvan’dan uzandı. Tayvan Devlet Başkanı Tsai Ing-wen ve Başkan Yardımcısı William Lai, depremin yıkımlarıyla savaşan Türkiye’ye yardım edeceklerini açıkladı.

Afet bölgesindeki yaralar sarılmaya çalışılırken Tsai Ing-wen ve William Lai, birer aylık maaşlarını Türkiye’ye deprem yardımı olarak bağışlayacaklarını açıkladı.

Tayvan Devlet Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’nin yaşadığı büyük yıkımın ardından, ülkenin yeniden inşasına yardımcı olmak için Tayvan’ın üzerine düşeni yapmayı umdukları belirtildi.

Tayvan, 2 Milyon Dolar Yardım Yapmıştı

6 Şubat 2023 depreminin yaşanmasının hemen ardından Tayvan, Türkiye’ye 2 milyon dolar yardım yapılacağını duyurmuştu. Ülke arama kurtarma çalışmaları içinse Türkiye’ye 44 kişilik ekip göndermişti.

Türkiye’ye gelen Tayvanlı ekibin sorumlusu Huang Po Chun, konuya ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Tayvan’daki 1999 büyük depremini anımsatan Chun, ülkelerinde yaşanan depremin ardından Türkiye’deki ekiplerin yardıma geldiğine işaret etmişti.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Chun yaptığı açıklamada yardımları için Türkiye’ye teşekkür ederek, şimdi onların da hemen yardıma koştuğunu vurgulamıştı. 1999’un teşekkürü olarak şu an Türkiye’de olduklarına dikkat çekmişti.

Türk ekipleri sayesinde Tayvan’ın arama kurtarmayı öğrendiğini aktaran Chun, Türkiye’ye ilk gelişleri olduğunu dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu