Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tayvan’a Giden Turistlere 165 Dolar Verilecek

Tayvan, pandemi sonrası turizm sektörünü canlandırmak için yeni bir karar alarak, yabancı turistlere para ödeyeceğini duyurdu.
Tayvan’a Giden Turistlere 165 Dolar Verilecek
HABER GİRİŞ

Deprem felaketi yaşayan Türkiye’ye yaptığı yardımlarla son dönemde adı sık sık anılan Tayvan’dan dikkat çeken yeni bir karar geldi. Taipei hükümeti, turizmi canlandırmak için ülkesine gelen turistlere para verme kararı aldı. Tayvan’a gelen her yabancı turist başına, 165 Amerikan dolarına karşılık gelen 5 bin yeni Tayvan doları verilmesi planlanıyor.

Turizmi canlandıracak plan, Tayvan meclisinde görüşülen konular arasında yer aldı. Parlamentoda, pandemi dönemiyle düşüş yaşayan turizm sektörünü ayağa kaldırmak için özel düzenlemelerin yer aldığı yeni bir ekonomik destek paketi görüşüldü.

Paketle birlikte yabancı turist sayısının artması için Tayvan’a gelen her ziyaretçiye para ödeme hazırlığı başladı.

Yabancı turistlerin dışında, Tayvan vatandaşları ile kriterleri sağlayan yabancılar için ise ödenen miktarın değişeceği söylendi.

Tayvan vatandaşları ile kriterleri sağlayan yabancılara 197 dolara karşılık gelen 6 bin yeni Tayvan doları vergi iadesi desteği verileceği konuşuluyor.

GCM Yatırım Banner

Ekonomik destek paketine ilişkin basın açıklaması yapan Turizm, Ulaştırma ve İletişim Bakanı (MOTC) Wang Kwo-tsai, pandemi sonrası sınırların açılmasının ardından Tayvan’a gelen ziyaretçilere her türlü destek ve fonların verileceğini söyledi.

Bu kapsamda teşvik yasası için bütçeye 380 milyar yeni Tayvan dolar değerinde kaynak ayrıldığını paylaştı.

Turistlerin dışında Acenteler ve Oteller de Sübvanse Edilecek

Bakan, turizm sektörünün yeniden ayağa kalkması için alınan bu kararda, turistlerin Tayvan ziyaretlerini teşvik etmek için otel kapasitelerinin de artırılacağı sözünü verdi.

Yabancı turistlere verilecek nakit harcama desteği dışında seyahat acentelerine de destek sağlanacağını ekledi.

Tayvan’a getirdiği her tur grubu için acentelere 10 bin ila 20 bin yeni Tayvan doları verileceğini açıkladı.

Ayrıca otellerdeki kapasiteyi artırmak için işletmelerin kat hizmetleri ve temizlik personelinin maaşını artırması koşulunda bakanlığın işçi başına aylık 5 bin yeni Tayvan doları sübvansiyon vereceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.