Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tayland’ın Milyarder Yatırımcısı Kripto Paralarda Fırsat Görüyor

Tayland merkezli enerji şirketinin milyarder patronu Sarath Ratanavadi, kripto paralardaki derin düşüşlere rağmen, piyasada büyük fırsat görüyor. Ayrıntılar haberde…
Tayland’ın Milyarder Yatırımcısı Kripto Paralarda Fırsat Görüyor
Yorum

Kripto varlıkların son yıllardaki ivmelenmesi, pek çok milyarder yatırımcının dikkatini çekiyor. Tayland’ın enerji şirketi Gulf Energy CEO’su Sarath Ratanavadi, geçtiğimiz aylardan bu yana büyük kayıplar yaşayan kripto paralarda büyük fırsat görüyor.

Tayland’ın en zengin ikinci insanı olan Ratanavadi, hükümetin incelemesine ve perakende tüccarların yerel borsalardaki azalan katılımına rağmen önümüzdeki aylarda kripto ile ilgili yatırımlarını artırmayı planlıyor.

Milyarder isim, şirketinin kazanç için ek kaynaklar yaratmak için kripto endüstrisine daha fazla yatırım yapmayı planladığını söyledi. Blockchain teknoloji platformları ve kripto para birimlerinin, genel pazarın sağlam kalması ve büyüme için yüksek potansiyele sahip olduğu için şirketin en güçlü getirilerinde kilit itici güçler olacağını sözlerine ekledi.

Ratanavadi, son birkaç yılda gelirlerini artırmak için kriptoya giderek daha fazla ilgi duyan kurumsallar arasında katılmaya hazırlanıyor. Bu firmaların arasında milyar dolarlarca Bitcoin yatırımı bulunan bilişim şirketi MicroStrategy yer alıyor.

Tayland kripto alım satım hesapları
Kaynak: Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu

Milyarder ismin bu hamlesi, Tayland’ın kripto pazarındaki küçülmenin ortasında geliyor. Ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından aktarılan verilere göre aktif ticaret hesapların sayısı Ocak ayındaki 692.000’den Temmuz ayında 260.000’e düştü. Bu durum kripto fiyatlarındaki düşüşle aynı zamanda gerçekleşti.

Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerin çok büyük bölümünde, geçen yılın Kasım ayından bu yana yüzde 80’e varan düşüşler kaydedildi. Milyarder yatırımcı ise bu durumdan etkilenmişe benzemiyor. Tayland geçtiğimiz günlerde merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için pilot çalışma başlatmıştı.

Ratanavadi daha önce dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile ortaklık kurarak, Tayland özelinde bir platform kurma planı olduğunu ve lisans arayışında olduğunu açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%